Elemental Tri Series 2017 – zapisy wystartowały

Od minionego poniedziałku można zapisywać się na zawody triathlonowe z cyklu Elemental Tri Series 2017. Tegoroczna seria ponownie zagości w czterech miastach. Inauguracja cyklu, a dla niektórych zawodników całego sezonu triathlonowego, będzie miała miejsce 14 maja w Olsztynie. Następnie triathloniści będą mogli spróbować swoich sił w Augustowie (11.06.2017), Blachowni koło Częstochowy (30.07.2016) oraz w Białymstoku (20.08.2017).

ets2016 biaystok2

Podczas zawodów w ramach cyklu ETS młodzi zawodnicy oraz age-grouperzy mają okazję spotkać się na linii startu z doświadczonymi zawodnikami, często członkami Kadry Narodowej. Możliwe jest to dzięki trzem dystansom, jakie do wyboru mają triathloniści. Dystans olimpijski, przeprowadzany w konwencji bez drafingu to 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. Na sprincie (0,75-20-5) oraz supersprincie (0,2-10-2,5) dozwolona jest jazda w grupie, czyli drafting, co cieszy się coraz większą popularnością wśród zawodników. Organizatorzy stawiają także na młodych zawodników, dla między innymi których wprowadzony został dystans supersprinterski dozwolony dla osób już od 14 roku życia.

ets2016 blachownia_2

„Elemental Tri Series to jedyny cykl w Polsce, który łączy jazdę indywidualną oraz jazdę w grupach. Na dystansach w formule z draftingiem starują u nas wyczynowi triathloniści, którzy często są wzorem i inspiracją dla młodszych zawodników. Nie zapominamy także o debiutantach, to oni najczęściej startują w triathlonowych sztafetach, które możliwe są na dystansie olimpijskim” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

ets2016 blachownia_3

W sztafetach triathlonowych mogą wystartować trzyosobowe drużyny, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Organizatorzy nie zapominają również o najmłodszych, którzy mogą wystartować w zawodach biegowych Elemental Kids na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

ets2016 foto6

Aby zapisać się na zawody (również na Elemental Kids) należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów w portalu Facebook: https://www.facebook.com/triathlonseriespl/.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze