Elemental Tri Series 2018 – niższe wpisowe tylko do końca marca!

Tylko do końca marca obowiązują niższe opłaty startowe na zawody w ramach cyklu Elemental Tri Series, w ramach którego zawodnicy będą rywalizować o punkty w Pucharze Polski w Triathlonie. Zmiana opłat dotyczy wszystkich dystansów, zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i w rywalizacji sztafet.

Do inauguracji cyklu pozostały już nieco ponad 2 miesiące, a listy startowe systematycznie się wypełniają dlatego warto zapisać się już teraz i skorzystać z niższego wpisowego!

Tradycyjnie w ramach cyklu Elemental Tri Series zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: supersprint, sprint oraz olimpijkę. W tegorocznej edycji imprezy zawodnicy rywalizujący na supersprincie będą mieli do pokonania dłuższy odcinek pływacki. Pływanie zostało wydłużone z 200 do 400 metrów, w celu dostosowania dystansu do wytycznych PZTri. Następnie traithloniści będą mieli do pokonania 10 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu. Pozostałe dystanse pozostają bez zmian i tak sprint to: 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. W ramach tego dystansu zawodnicy rywalizują o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w Triathlonie. Popularny dystans olimpijski to trasa wynosząca 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.
Triathlonowi ponownie towarzyszyć będą zawody biegowe dla dzieci – Elemental Kids. Najmłodsi będą mogli wystartować w biegach na dystansach 200, 500 lub 1000 m, na które również można się zapisywać. Kolejną imprezą towarzyszącą Elemental Tri Series, rozgrywaną w Olsztynie i Blachowni są zawody biegowe dla dorosłych w ramach 10K Run Series 2018. W tym roku biegacze ponownie będą mieli okazję do zmierzenia się z dystansem 10 km na trasach atestowanych przez PZLA.

Tegoroczny cykl rozpocznie się zawodami w Olsztynie (27.05.2018), następnie, zawodnicy będą mogli ściągać się w Blachowni k. Częstochowy (29.07.2018), a wielki finał ponownie zagości w Białymstoku (19.08.2018). Dzień przed zawodami w Olsztynie odbędzie się Puchar Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim, podczas którego będzie można śledzić rywalizację najlepszych triathlonistów naszego kontynentu.

Zapisy na wszystkie dystanse cyklu i imprezy towarzyszące cały czas trwają. Aby wziąć udział w zwodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje można również znaleźć na profilu facebookowym cyklu: https://www.facebook.com/triathlonseriespl/.

 

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane