Elemental Tri Series 2018 – zaplanuj swój start! Zapisy od 2 stycznia!

Imprezy organizowane w ramach prestiżowego cyklu Elemental Tri Series nieprzerwanie od kilku lat goszczą na triathlonowej mapie Polski. W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowa, piąta edycja tego popularnego cyklu. Różnorodność dystansów i poziom sportowy, sprawiają, że w tych zawodach startują czołowi polscy triathloniści, ale również prezentujący wysoki poziom zawodnicy age-groups i debiutanci.

Dystans olimpijski bez draftingu oraz dystans sprinterski z draftingiem od początku trwania cyklu skupiają najlepszych krajowych zawodników. Na dystansie supersprinterskim rywalizują natomiast młodzi adepci triathlonu oraz wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Podczas przyszłorocznej edycji cyklu na dystansie sprinterskim zawodnicy rywalizować będą o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w triathlonie. Wzorem lat ubiegłych, w ramach imprez Elemental Tri Series rozgrywane będą również zawody biegowe dla dzieci – Elemental Kids, na dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

elemental triathlon

W skład przyszłorocznego cyklu wejdą trzy imprezy: inauguracja cyklu Elemental Tri Series 2018 tradycyjnie odbędzie się w Olsztynie. Następnie, w szczycie sezonu, cykl zagości w Blachowni k. Częstochowy. Elemental Tri Series 2018 zakończy się, podobnie jak w minionym sezonie wielkim finałem w Białymstoku, który zostanie rozegrany 19 sierpnia 2018 r.

Zawody Elemental Tri Series Olsztyn 2018 zostały przesunięte w czasie o dwa tygodnie w stosunku do lat ubiegłych i odbędą się 27 maja 2018, co gwarantuje znacznie cieplejszą wodę. Dodatkowo dzień przed rywalizacją Elemental Tri Series Olsztyn odbędzie się Puchar Europy w Triathlonie, w którym wystartują najlepsi triathloniści z naszego kontynentu.

elemental triathlon

Olsztyn został wybrany przez Europejską Unię Triathlonu spośród wielu innych europejskich miast, które co roku starają się o organizację tych zawodów. Zawody tej rangi w Olsztynie będą ogromnym wydarzeniem, ponieważ triathlonowy Puchar Europy wraca do Polski po ośmiu latach przerwy! W sobotę 26 maja 2018 roku Jezioro Ukiel stanie się areną zmagań najlepszych europejskich triathlonistów, którzy zmierzą się na dystansie sprinterskim. Zawody zostaną rozegrane na krótkich pętlach co gwarantuje niezwykle atrakcyjne widowisko dla kibiców i sympatyków tego sportu. Ponadto organizatorzy szykują liczne punkt kibicowskie, do których będzie mógł przyłączyć się każdy fan triathlonowych zmagań i pokazać zagranicznym zawodnikom polską gościnność i siłę polskiego kibicowania. Wszyscy, którzy w ostatni majowy weekend odwiedzą stolicę Warmii i Mazur, będą mieli niepowtarzalną okazję śledzenia światowej klasy zawodników i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie!

26.05.2018 – Elemental ETU Sprint European Cup Olsztyn
27.05.2018 – Elemental Tri Series Olsztyn
29.07.2018 – Elemental Tri Series Blachownia k. Częstochowy
19.08.2018 – Elemental Tri Series Białystok (wielki finał cyklu)

„Cykl Elemental Tri Series na stałe zagościł w kalendarzu triathlonowym. Proponowane dystanse, czyli supersprint, sprint i olimpijka sprawiają, że zawody są bardzo atrakcyjne dla zawodników, ale również dla kibiców, którzy mają okazję śledzenia zaciętej sportowej rywalizacji. Dodatkowo dystanse zostały dobrane tak, aby idealnie nadawały się dla osób, które zaczynają przygodę z triathlonem. Lokalizacje, w których rozgrywany jest cykl, mają przede wszystkim dobrą infrastrukturę, dobry dojazd i bardzo duży potencjał, co doceniła Europejska Unia triathlonu, która przyznała mieście Olsztyn prawo organizacji Pucharu Europy.” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

elemental triathlon

Zapisy na wszystkie imprezy wchodzące w skład przyszłorocznego cyklu ruszą już 2 stycznia 2018 r. o godz. 12:00. Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/triathlonseriespl

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane