Elemental Tri Series 2018 – zmiana długości etapu pływackiego na supersprincie!

W nadchodzącym sezonie triathloniści będą mieli kolejny raz okazję do rywalizowania podczas zawodów z cyklu Elemental Tri Series. Inauguracja nastąpi tradycyjnie w Olsztynie (27.05.), następnie zawodnicy ściągać się będą w Blachowni k. Częstochowy (29.07.), a tegoroczne zmagania zakończą się wielkim finałem w Białymstoku (19.08.). W porównaniu do poprzednich edycji cyklu w tym roku nastąpi jedna istotna zmiana dotycząca dystansu superspinterskiego.

W ramach zawodów z cyklu Elemental Tri Series Zawodnicy mają do wyboru trzy dystanse: olimpijski, sprint i supersprint. Najkrótszy dystans supersprinterski umożliwia start początkującym zawodnikom i jest dobrym sposobem na debiutu w triathlonie. Pokonanie trasy supersprintu nie wymaga bowiem specjalistycznego sprzętu i jest możliwe dla każdego. W tym roku zawodnicy na tym dystansie będą mieli do przepłynięcia dłuższy odcinek. Długości pozostałych etapów pozostaną bez zmian. Do pokonania na supersprincie będzie 0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze  i 2,5 km biegu.

Zmiana dystansu supersprinterskiego podczas zawodów organizowanych w ramach cyklu Elemental Tri Series spowodowana jest koniecznością ustandaryzowania dystansów zgodnie z wymogami Polskiego Związku Triathlonu. Podczas tegorocznych zawodów w Olsztynie, Blachowni k. Częstochowy oraz w Białymstoku wydłużona zostanie trasa pływacka z 200 do 400 metrów”. – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Podczas zawodów Elemental Tri Series do wyboru będą również popularna „olimpijka” bez draftingu (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu) oraz sprint z draftingiem (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu), podczas którego zawodnicy rywalizować będą o punkty w Pucharze Polski w Triathlonie. Dzień przed zawodami Elemental Tri Series w Olsztynie (w sobotę, 26.05.) odbędzie się niezwykle prestiżowa, międzynarodowa impreza – Puchar Europy w triathlonie na dystansie sprinterskim!

Imprezami towarzyszącymi zawodom triathlonowym – Elemental Tri Series są zawody biegowe dla dorosłych 10K Run Series w Olsztynie i Blachowni, czyli biegi na atestowanych trasach na dystansie 10 km oraz rozgrywane w każdej miejscowości zawody biegowe dla najmłodszych w ramach Elemental Kids: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Zapisy na wszystkie dystanse cyklu i imprezy towarzyszące cały czas trwają. Aby wziąć udział w zwodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje można również znaleźć na profilu facebookowym cyklu: https://www.facebook.com/triathlonseriespl/.

 

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane