Elemental Tri Series Olsztyn już 14 maja!

Elemental Tri Series Triathlon w Olsztynie odbędzie się już po raz piąty. Impreza odbędzie się już 14 maja w przepięknie położonym Centrum Rekreacyjno-Sportowym nad jeziorem Ukiel. Organizatorzy przygotowali dla triathlonistów łącznie 700 pakietów startowych. Zawodnicy rywalizować będą na jednym z trzech dystansów: olimpijskim, sprinterskim lub supersprinterskim.

http://www.youtube.com/watch?v=4pQb5OJasGs

Dystans olimpijski to 1,5 km do przepłynięcia, 40 km do przejechania na rowerze oraz 10 km do przebiegnięcia. O połowę krótszy sprint to 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Najkrótszy dystans, czyli supersprinterski, to 0,2 km do przepłynięcia, 10 km do przejechania na rowerze oraz 2,5 km biegu. Na tym dystansie odbędą się Mistrzostwa Olsztyna w Triathlonie! Dystans olimpijski rozegrany zostanie w konwencji bez draftingu, czyli zabroniona będzie jazda w grupie. Natomiast na dystansach sprinterskim oraz supersprinterskim drafting będzie dozwolony.

ets2017 olsztyn1

„Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy gościć w Olsztynie triathlonistów. Organizacja w ramach cyklu Elemental Tri Series Mistrzostw Olsztyna stwarza naszym mieszkańcom okazję do rywalizacji a dystans supersprinterski jest również doskonałą możliwością dla osób które nigdy w triathlonie nie brały udziału. Infrastruktura na jeziorem Ukiel z pewnością przyczyni się do wspaniałej atmosfery i satysfakcji z udziału w imprezie” – Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

ets2017 olsztyn2

Start, meta, strefa zmian oraz strefa EXPO zlokalizowane będą tuż przy molo. Lokalizacja imprezy pozwoliła na wytycznie malowniczej trasy. Temperatura w Jeziorze Ukiel nie powinna spędzać snu z powiek, tych którzy chcą wystartować w zawodach. W terminie zawodów oscyluje w granicach 19 st. Celsjusza. Po pływaniu czas na pokonanie trasy rowerowej, która przebiegać będzie głównymi ulicami miasta. Ostatni etap to bieg w okolicy CRS Ukiel.

ets2017 olsztyn3

Dodatkowo, na dystansie olimpijskim będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe: dla dzieci Elemental Kids oraz dla dorosłych 10K Run Series na dystansie 10 km. Najmłodsi mogą wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m lub 1000 m.

ets2017 olsztyn5

W skład całego cyklu Elemental Tri Series wchodzą cztery imprezy: w Olsztynie (14 maja), w Augustowie (11 czerwca), w Blachowni (30 lipca) oraz w Białymstoku (20 sierpnia). Aby zapisać się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.triathlonseries.pl.

Więcej informacji na www.facebook.com/triathlonseriespl/.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Zwłaszcza rok i dwa lata temu temperatura wody miała 19 st. Oddajcie termometr do kalibracji 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

16,198FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
314SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze