Elemental Tri Series rośnie w siłę! Terminy zawodów w 2016r.

Tegoroczny cykl Elemental Tri Series szturmem wszedł do triathlonowego kalendarza. Dystans olimpijski w formule no-drafting oraz dystans sprinterski z draftingiem okazał się strzałem w dziesiątkę i skupił zarówno amatorów oraz najlepszych krajowych i zagranicznych triathlonistów. Sporą grupą byli też uczestnicy, którzy po raz pierwszy spróbowali swoich sił w triathlonie na sprincie, a także w rywalizacji triathlonowych sztafet.

 

W nadchodzącym roku organizatorzy z Labosport Polska przygotowali 4 etapy cyklu ETS, w którego skład wejdą dwie nowe lokalizacje. Tradycyjnie sezon triathlonowy w Polsce rozpocznie się 15 maja w Olsztynie, natomiast finał zostanie rozegrany 21 sierpnia w Białymstoku, który niezwykle udanie debiutował kilka miesięcy temu. Dodatkowo 12 czerwca będzie można ścigać się w przepięknym Augustowie, a 31 lipca jeden z etapów zawita na Śląsk do Blachowni, która leży tuż obok Częstochowy.

 

15.05.2016 – Elemental Tri Series Olsztyn

12.06.2016 – Elemental Tri Series Augustów

31.07.2016 – Elemental Tri Series Blachownia k. Częstochowy

21.08.2016 – Elemental Tri Series Białystok

 

„Wykonaliśmy krok na przód i rozszerzyliśmy cykl do 4 impreza, które zostaną rozegrane na dystansie sprinterski (0,75-20-5) oraz olimpijskim (1,5-40-10). Mocno też chcemy postawić na rywalizacje sztafet, które są pierwszym krokiem do indywidualnego startu w triathlonie. Cieszymy się również, że do cyklu dołączył Augustów oraz Blachownia. To miasta, które dają niesamowitą perspektywę rozwoju oraz mają bardzo duży potencjał, do zbudowania wielkich imprez triathlonowych” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

 

„Proponowane przez nas dystanse idealnie nadają się dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z triathlonem. Do tego, aby wystartować i z powodzeniem ukończyć wyścig wystarczą dobre chęci i systematyczne przygotowania” – dodaje Florek.

 

Zapisy na pojedyncze imprezy wchodzące w skład cyklu, jak i na cały cykl zostaną uruchomione 4 stycznia 2016 o godzinie 16:00. Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie www.triathlonseries.pl . Zapraszamy również na nasz facebookowy profil imprezy www.facebook.com/triathlonseriespl .

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze