Elemental Tri Team. W drodze do Tokio 2020

W Centrum Olimpijskim w Warszawie zaprezentowana została nowa grupa triathlonowa – Elemental Tri Team. Głównym celem zespołu jest szkolenie zawodników w perspektywie Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r.  Trenerem został brązowy medalista olimpijski w triathlonie z Sydney – Czech Jan Rehula. Pomagać mu będą najlepsi polscy trenerzy triathlonowi. Sponsorem tytularnym została firma Elemental Holding SA.  Partnerem społecznym jest Fundacja Miasta Sportu.

 

  • Tworzymy drużynę, jakiej jeszcze w polskim triathlonie nie było – powiedział Zbigniew Łasica, manager Elemental Tri Team. – Stawiamy na młodych sportowców w wieku od 14 do 20 lat, w których dostrzegamy potencjał do zawodowego uprawiania triathlonu. Z szerokiej grupy chcemy wyłonić 3-4 najbardziej utalentowanych, którym stworzymy najlepsze warunki do rozwoju oraz damy pełne wsparcie merytoryczne i sprzętowe. W zespole mamy wybitnych specjalistów: trenerów, skautów, lekarzy, dietetyków i fizjoterapeutów. Wszyscy są do dyspozycji zawodników – z Janem Rehulą na czele – dodaje Łasica. 

 

ett marzec2016

 

Jan Rehula, to trener z szesnastoletnim doświadczeniem, prowadził m.in. kadry narodowe Korei Płd. oraz Czech. Pracował również jako szef Akademii Talentów w Australii. Jako zawodnik zdobył brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney (2000).  Sponsorem tytularnym drużyny została firma Elemental Holding SA, która od wielu lat wspiera polski triathlon m.in. jako sponsor serii zawodów triathlonowych na dystanse olimpijskim.  

 

  • Doceniam inicjatywę, jaka narodziła się w środowisku polskich triathlonistów i chcę, by moja firma aktywnie się w nią włączyła – mówi Paweł Jarski, prezes zarządu Elemental Holding S.A. – Nasze zaangażowanie w rozwój i promocję tej dyscypliny w Polsce jest już znane, a seria zawodów pod naszym patronatem weszła na stałe do kalendarza imprez triathlonowych w Polsce. Dziś czas na kolejny ruch i dlatego gorąco popieram powstanie tego programu. Jestem przekonany, że dając młodym zawodnikom szansę na występ na igrzyskach olimpijskich, damy jednocześnie szansę wielu młodym ludziom na rozwój ich umiejętności i pasji na wszystkich poziomach szkolenia.

 

Pierwsze zgrupowanie odbędzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale i weźmie udział ok. 30 młodych zawodników wytypowanych przez skautów pracujących w różnych okręgach. Zawodnicy  charakteryzują się doświadczeniem pływackim, kolarskim lub triathlonowym. Skauci brali również pod uwagę właściwe cechy motoryczne oraz sprecyzowane długofalowe cele zawodnika.    

 

  • Region północny – Piotr Netter, trener kadr narodowych w triathlonie w latach 1996 – 2008, główny trener w klubie UKS Tri-Team Rumia, 
  • Region wschodni – Radosław Burza, trener II klasy w pływaniu i triathlonie, koordynator Kadry Wojewódzkiej, trener w klubie SSP ORKA Iława. 
  • Region centralny – Cezary Figurski, trener kadry narodowej w triathlonie juniorów i młodzieżowców w latach 2009 – 2011, koordynator OSSM Warszawa, trener w klubie UKS G-8 Bielany. 
  • Region zachodni – Elżbieta Krakowiak, trener II klasy triathlonu, trener pływania, absolwent AWF Poznań, Wykładowca w studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM. 
  • Region południowy – Artur Czerwiec, trener II klasy pływania, instruktor triathlonu, trener w klubie Water Knights Zabierzów, absolwent AWF Kraków.  
  • Region południowo-zachodni – Grzegorz Sądel, Mistrz Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim w 1996 r.
ett2 marzec2016

 

Powstanie zespołu to jeden z elementów działań statutowych Fundacji Miasta Sportu. Fundacja powstała w maju 2015 roku, aby promować wolontariat sportowy oraz pomagać młodym utalentowanym sportowcom. Środki na powstanie zespołu Elemental Tri Team pochodzą m.in. z darowizn zawodników zapisujących się na zawody Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, 5150 Warsaw Triathlon, DOZ Maraton Łódź z PZU oraz PZU Gdynia Półmaraton.  

 

Więcej informacji o Elemental Tri Team można znaleźć na stronie www.triteam.pl oraz na https://www.facebook.com/elementaltriathlon

 

 

 ELEMENTAL-LOGO-large JPG

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,290ObserwującyObserwuj
430SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze