ELEMENTAL Triathlon Olsztyn – zacznij sezon olimpijką.

Dystans olimpijski z draftingiem, czyli zawody, których w ubiegłym roku było sporo, a w tym jak na lekarstwo. Tym bardziej cieszy fakt, że popularna olimpijka pojawia się na triathlonowej mapie i to w Olsztynie, gdzie nie gościła już od kilka lat. Już w maju, czyli na początku sezonu startowego triathloniści będą mieli okazję sprawdzić się na dystansie olimpijskim. Elemental Holding – polska grupa kapitałowa z branży recyklingu i hurtowego obrotu metalami kolorowymi został sponsorem tytularnym imprezy triathlonowej, która odbędzie się 19 maja w Olsztynie. Impreza będzie nosić nazwę ELEMENTAL Triathlon Olsztyn 2013. „Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu środowiska triathlonowego na dystans olimpijski z draftingiem (1,5-40-10) już 19 maja odbędzie się ELEMENTAL Triathlon Olsztyn” – powiedział Marcin Florek z LABOSPORT Polska, który jest dyrektorem imprezy. „Do udziału w zawodach w Olsztynie chcemy zaprosić gwiazdę światowego formatu, ale nazwisko tego zawodnika zdradzimy niebawem” – dodaje. Triathlon w Olsztynie to impreza dla amatorów i wyczynowców. Pływanie odbędzie się na jeziorze Długim, a strefa zmian i trasa kolarska zostaną zlokalizowane na ulicy Leśnej, która znajduję się tuż obok jeziora. Trasa biegowa będzie wytyczona po alejkach przylegających do jeziora Długiego. Oprócz „olimpijki” będzie można wystartować na dystansie super sprinterskim czyli 0,2km pływania, 8km jazdy na rowerze i 2km biegu.

 

olsztyn jezioro_ukiel2_small

 

Zapisy ruszają w poniedziałek 11 marca 2013 roku o godzinie 12 na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.triathlonolsztyn.pl .

 

eto2013 logo

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

10 KOMENTARZE

  1. @Paweł. Patrząc na to co się dzisiaj dzieje za oknem lód się do jeziora sypie sam 😉

  2. Filipie!!!! Mam nadzieję, że nie skrócicie pływania. Chyba nie ulegniesz lobby biegaczy ;-). Czuję, że Marcin osobiście będzie dorzucał lód do jeziora, żeby tylko się nie nagrzało. Do zobaczenia w Olsztynie. Znakomity termin. Brakowało mi właśnie takiej imprezy w maju. Idealna na wejście w sezon.

  3. Filip. mam nadzieję. Z drugiej strony nie obrażę się jeśli pływanie zostanie skrócone 😉 z powodu temperatury 😉 To dość płytki akwen więc powinna się szybko nagrzać

  4. Super, ze w moim mieście, super, ze na trasie gdzie kręcimy cegły i biegamy akcenty. Słabo, ze w takim terminie bo na jeziorze jeszcze z 50cm lodu 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze