Elemental Triathlon Series Olsztyn, Strawczyn, Białystok!

Elemental Triathlon Olsztyn to dobrze znana impreza wszystkim miłośnikom triathlonu w Polsce. W roku ubiegłym do tych zawodów zgłosiło się ponad 800 uczestników! Jak już informowaliśmy tegoroczna edycja odbędzie się 17 maja 2015 roku w nowej, dopiero co wyremontowanej i idealnie nadającej się do tego typu zawodów lokalizacji. Pływanie odbędzie się na Jeziorze Ukiel. Trasa kolarska i biegowa zostanie wytyczona na ulicach i ścieżkach miasta Olsztyn. Serce zawodów będzie stanowiło nowoczesne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel!

 

 

W tym roku organizatorzy z Labosport Polska postanowili pójść krok dalej i do Olsztyna dołączają dwie nowe lokalizacje, które wspólnie utworzą nowy cykl na triathlonowej mapie naszego kraju pod nazwą Elemental Triathlon Series 2015. Pierwsza z nich to Strawczyn w Górach Świętokrzyskich, miejscowość położona zaledwie 20 km od Kielc, 120 km od Krakowa, 130 km od Łodzi, 150 km od Katowic, 180 km od Rzeszowa, 190 km od Warszawy, czy 200 km od Lublina z bardzo szybkim dojazdem. Termin imprezy to 2 sierpnia 2015 roku, a zawodnicy wystartują na nowym zalewie, tuż obok którego znajduje się kompleks sportowo-rekreacyjny z nowoczesną krytą pływalnią oraz stadionem lekkoatletycznym. Do dyspozycji zawodników będzie również duży parking leżący ok. 100 metrów od strefy zmian. Trasa kolarska jak przystało na góry świętokrzyskie będzie poprowadzona w terenie pofałdowanym, natomiast bieg to zupełnie płaska i szybka trasa w pobliżu Zalewu Strawczyńskiego.

 

foto strawczyn8

 

Imprezą zamykającą cykl będą zawody Elemental Triathlon Series Białystok, które odbędą się 23 sierpnia 2015 roku! Zawody te zostaną rozegrane na zbiorniku Dojlidy, który niedawno został oddany do użytku po generalnym remoncie. W tym 300-tysięcznym mieście nad zalewem powstała nowa infrastruktura, zostały wyremontowane pomosty i powiększona plaża, a także część rekreacyjna dla rodzin z dziećmi oraz parking dla kamperów.

 

bialystok dojlidy6

 

17.05.2015 – Elemental Triathlon Series Olsztyn
02.08.2015 – Elemental Triathlon Series Strawczyn
23.08.2015 – Elemental Triathlon Series Białystok

 

„Wszystkie imprezy wchodzące w skład Elemental Triathlon Series 2015 będą rozgrywane na dystansach olimpijskim bez draftingu (1,5 km pływania, 40km jazdy na rowerze i 10 km biegu) oraz sprinterskim z draftingiem (0,75-20-5), gdzie do wygrania będą główne nagrody. Dodatkowo w Olsztynie w ramach Mistrzostw Olsztyna w Triathlonie zostanie przeprowadzona rywalizacja na supersprincie (0,2-10-2,5)” – powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska, dyrektor cyklu Elemental Triathlon Series.

 

„Rejestracja do całego cyklu Elemental Triathlon Series 2015 rozpocznie się 15 stycznia 2015 roku o godzinie 12:00. Tradycyjnie już na organizowanych przez nas imprezach zapisy zostaną przeprowadzone przez profesjonalny system zapisów Startlist.pl” – dodaje Szołowski.

 

Oficjalną stroną cyklu będzie www.triathlonseries.pl, na której można znaleźć wszystkie niezbędne szczegóły związane z imprezami.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze