Elizabeth Model ukończyła wszystkie Ironmany na świecie

Elizabeth Model (CAD) amatorka w wieku 56 lat ustanowiła rekord świata kończąc wszystkie 40 Ironmanów na świecie. Ironman to triathlon na dystansie 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem i 42,2 km biegu. Licząc powtórzenia i zawody, których już nie ma w kalendarzu, łącznie ukończyła 75 razy dystans pełnego Ironmana. Zajęło jej to 10 lat, co daje średnio ponad 7 Ironmanów w każdym roku. Na świecie oprócz niej jest tylko trzech mężczyzn, którzy dokonali tego samego wyczynu. Cała czwórka jest już zapisana na nowy Ironman Hamburg w 2017 roku. Elizabeth Model lubi biegać także maratony, ma już ich swoim koncie aż 99, jeszcze tylko jeden i będzie okrągła setka. Należy pamiętać, że dystans Ironman to ciężkie przygotowania. Elizabeth Model wstaje codziennie rano o 4:45 na trening przed pracą. Pracuje jako prezes w firmie rozwijającej biznes w centrum kanadyjskiego miasta Surrey. Triathlonistka twierdzi, że dzięki licznym podróżom i startom na całym świecie, zdobyła doświadczenie i teraz jest w stanie spojrzeć na rozwój miasta Surrey z innej perspektywy. Mąż Elizabeth – John Wragg podziela jej pasję, sam może pochwalić się ukończeniem aż 200 Ironmanów! Ale to już zupełnie inna historia.

 

ElizabethModelukoczyawszystkieIronmanynawiecie1

Elizabet Model wraz ze swoim mężem Johnem Wragg na mecie Ironmana.

Powiązane Artykuły

5 KOMENTARZE

  1. ANDRZEJ a jest jakiś portal z różnymi rekordami triathlonowymi? Np. Najwięcej IM ukonczonych przez zawodnika , zawodniczkę , rekordy na poszczególnych dystansach w kategoriach wiekowych iTP.

  2. Witam , a jest portal na wzór naszego enduhub , który prowadzi statystyki i dane występów w zawodach ironman ? Chciałbym sobie podejrzeć wyczyny choćby pani Model i pana Wragga , ale i innych tez chętnie .

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane