Enea aktywnie wspiera zawody triathlonowe w Polsce

Enea, innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny, od lat angażuje się w sponsoring imprez triathlonowych. Firmie niezwykle bliskie są konkurencje sportowe, które od zawodników wymagają dużo energii. Enea jest obecnie sponsorem tytularnym trzech największych imprez triathlonowych w Polsce: Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, Enea Ironman 5150 Warsaw oraz Enea Bydgoszcz Triathlon.


Każda z tych imprez gromadzi kilka tysięcy zawodników i kilkanaście tysięcy kibiców. Ostatnia, szósta odsłona Enea IRONMAN 70.3 Gdynia przeszła do historii, po raz kolejny bowiem poprawione zostały rekordy: czasowe, liczby uczestników zagranicznych oraz zawodników PRO. Na wymagającej trasie gdyńskiej „połówki” padł rekord świata. Dokonała tego wielokrotna mistrzyni świata IRONMAN i IRONMAN 70.3, absolutna dominatorka kobiecego triathlonu w ostatnich latach, Daniela Ryf ze Szwajcarii. Enea jest sponsorem tytularnym zawodów w Gdyni już od czterech lat. Pozytywna energia bije tutaj zarówno od zawodników, którzy co roku dają z siebie wszystko, jak i od kibiców, którzy doskonale dopingują sportowców. Podobnie jest w Warszawie, w tym roku metę Enea IRONMAN 5150 Warsaw przekroczyło ponad 1200 triathlonistów. Z roku na rok impreza przyciąga coraz więcej zagranicznych gości. W tym roku do rywalizacji stanęli między innymi Francuzi, Ukraińcy, Litwini, Brytyjczycy, Słowacy, a nawet sportowcy z tak odległych miejsc jak Chiny i Nowa Zelandia. Podziwiać można było rywalizację nie tylko uczestników kategorii indywidualnej. Na starcie zawodów stanęło również ponad pięćdziesiąt sztafet.
– Tutaj przyjeżdżają najlepsi zawodnicy i biją rekordy światowe, a amatorzy na trasie sprintu mogą spróbować swoich sił w tych bardzo wymagających zawodach. Bardzo cieszymy się, że możemy im wszystkim dodać energii. Ogromnie cieszy nas rosnąca popularność triathlonu. To znak, że energia od Enei jest doskonale wykorzystywana. Dla nas to powód do radości, że możemy towarzyszyć zawodnikom, w tym także licznej grupie naszych pracowników w pokonywaniu własnych słabości i realizacji pasji – powiedział Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji Enei.


Od dwóch lat Enea jest także partnerem tytularnym Enea Bydgoszcz Triathlon, jednej z najbardziej znanych imprez triathlonowych w Polsce. W imprezie wzięło udział blisko 4 000 zawodników oraz kilkanaście tysięcy kibiców. Wspierali oni uczestników zmagań, którzy przyjechali do Bydgoszczy z całego świata. W tym roku już po raz drugi w ramach imprezy, dzięki wsparciu Fundacji Enea odbył się także charytatywny Enea Bieg Nocny. W biegu pod osłoną nocy wzięło udział blisko 600 osób.
– Enea Bydgoszcz Triathlon to jedno z najbardziej energetycznych wydarzeń w kraju. Świetnie bawić mogą się tu zarówno zawodnicy, jak i kibice, którzy doskonale zagrzewają sportowców do walki o jak najlepszy wynik. A z kibica bardzo szybko można stać się tutaj zawodnikiem – to właśnie w Bydgoszczy najlepiej zacząć swoją przygodę z triathlonem. To zasługa m.in. doskonałej organizacji i niesamowitej energii, jaka płynie od ludzi tworzących Enea Bydgoszcz Triathlon – powiedziała Berenika Ratajczak z Biura Prasowego Enei, zawodniczka Enea Bydgoszcz Triathlon.
Na każdych zawodach Enea organizuje swoją strefę z atrakcjami dla kibiców, także tych najmłodszych. Na wszystkich zawsze czeka lemoniada, leżaki, fotobudka, konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci przygotowane przez animatorów. Dużym zainteresowaniem cieszy sportowa część strefy, w której kibice mogą spróbować swoich sił m.in. na ergometrach wioślarskich, refleksomierzu oraz profesjonalnym trenażerze rowerowym.
Triathlon jest dyscypliną, która w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija. Eneę, jako partnera tytularnego największych imprez w kraju, niezmiernie cieszy coraz większa popularność tego sportu i to, że z roku na rok przybywa „ludzi z żelaza”.
Podsumowaniem tegorocznego sezonu będzie Gala Polskiego Triathlonu, która odbędzie się 24 listopada w Hotelu Bellotto w Warszawie. Enea jest partnerem głównym tego wydarzenia.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,388ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze