Enea IRONMAN 70.3 GDYNIA Wielkie święto triathlonu, moc atrakcji dla mieszkańców

Kino letnie, skimboard, pokazy tańca hula, warsztaty z lepienia zamków z piasku dla dzieci i wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia w ramach Strefy Rodzinnej, która powstanie na Plaży Miejskiej w Gdyni w dniach 3-5 sierpnia. Z okazji IRONMANA w Gdyni osobny piknik z atrakcjami dla całych rodzin zostanie zorganizowany także dla mieszkańców dzielnicy Chwarzno – Wiczlino.

Motywem przewodnim tegorocznej Strefy Rodzinnej w ramach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia są Hawaje, bo to właśnie Hawaje są kolebką światowego triathlonu. W tym roku mija równo 40 lat od pierwszych, historycznych zawodów IRONMAN.

Z okazji Enea IRONMAN 70.3 Gdynia na Plaży Miejskiej w Gdyni wyrosną palmy, a dla kibiców i plażowiczów odbędą się pokazy tańca Hula, tradycyjnego tańca hawajskiego. Nie lada atrakcją będą warsztaty z lepienia zamków z piasku dla dzieci, które są zaplanowane na sobotę i niedzielę (4-5 sierpnia). Oprócz tego przez cały weekend w Strefie Rodzinnej będzie można bezpłatnie korzystać z wielu innych atrakcji m.in. skimboardu, trampoliny czy basenu z piłeczkami. A w strefie animacji dla najmłodszych także malowanie buziek i wielkie bańki mydlane.

Strefa Rodzinna to także Kino Letnie z WiśniowskiW piątek, 3 sierpnia o godz. 21:00 na Plaży Miejskiej w Gdyni zostanie wyświetlony film „Najlepszy”, który zdobył nagrodę publiczności na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni, a opowiada niezwykłą historię Jerzego Górskiego, który wyszedł z narkomanii i zdobył tytułmistrza świata na dystansie Double IRONMAN. W sobotę, 4 sierpnia o godz. 21:00 zapraszamy z kolei na projekcję filmu „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”, dramat biograficzny opowiadający losy tenisowej rywalizacji Björna Borga i Johna McEnroe’a podczas Wimbledonu w 1980 roku.

Ponadto w niedzielę, 5 sierpnia – dzięki organizatorom Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, Rada Dzielnicy Chwarzno Wiczlino zorganizuje już po raz drugi Piknik Rodzinny IRONMAN Gdynia Zachód 2018… i to nie jeden, a dwa!

Lokalizacja pierwszego: pętla przy Sokółce w godzinach 12:00-18:00

Lokalizacja drugiego: ul. Okrężna (Stare Chwarzno) w godzinach 11:00-14:00.

Na terenie rekreacyjnym przy ul. Okrężnej (rejon siłowni na świeżym powietrzu w części przyleśnej) wśród bezpłatnych atrakcji dla mieszkańców dzielnicy Chwarzno – Wiczlino będą zabawki dmuchane, zajęcia sportowe dla najmłodszych, stanowisko grillowe, muzyka wraz z animatorem oraz zawody sprawnościowe, w których do wygrania będą nagrody rzeczowe!

Na terenie przy pętli autobusowej Sokółka wraz z terenami rekreacyjnymi znajdującymi się w sąsiedztwie odbędą się zawody sprawnościowe dla młodszych i starszych nawiązujące do tradycji dzielnicy m.in. rzut podkową, wbijanie gwoździ w pieńki., rzut kaloszem, rzut lassem, rodzinny wyścig w workach, przeciąganie liny.Podobnie jak zawodnicy IRONMAN  będą wyścigi rowerowe… ale przy użyciu roweru odwrotnego! Dla odważnych skoki na trampolinach, dla młodszych uczestników miasteczko dmuchane składające się z 6 elementów w tym szalonego wipe-outa! W strefie relaksu uczestnicy będą mogli nabrać sił na kolejne atrakcje jedząc świeże owoce i tradycyjnie  w naszej dzielnicy… dania z grilla. Przygotowane wydarzenia przeniosą część emocji związanych z IRONMAN do samego serca Chwarzna Wiczlina.

____

IRONMAN® to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie obecny w ponad 50 państwach. Co roku 300.000 sportowców ze 180 krajów świata udowadnia, że nie ma rzeczy  niemożliwych (Anything is possible).  W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea IRONMAN 5150TM Warsaw oraz Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia.

Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia to największe zawody triathlonowe w Europie Środkowo – Wschodniej. W zawodach startuje co roku około 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów świata. Więcej informacji na stronie www.ironmangdynia.pl oraz facebook.com/polandtriathlon

Adrian Kapusta
Adrian Kapusta
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,035FaniLubię
1,121ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X