Enea S.A. zostanie sponsorem Polskiego Związku Triathlonu: „To przełomowa chwila”

Enea S.A. zostanie Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Triathlonu. Jak podkreśla Dyrektor Sportowy PZTri, Filip Szołowski: „to kop energii dla rozwoju dyscypliny”.

ZOBACZ TEŻ: Jakie są największe wyzwania PZTri na 2023 rok?

W poniedziałek 10 lipca w Klubie Olimpijczyka w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli przedstawiciele PKOl, firmy ENEA S.A oraz Związków Sportowych. Polski Związek Triathlonu reprezentował Dyrektor Sportowy PZTri, Filip Szołowski. 

PZTri: „To bardzo duże wyróżnienie”

Na konferencji ustanowiono, że od 1 stycznia 2024 ENEA S.A. zostanie Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Triathlonu oraz czterech innych Związków Sportowych.

Spółka ENEA S.A., która jak możemy przeczytać na stronie, jest: „wiodącą spółką Grupy Enea, która jest wiceliderem polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej”, została nie tylko nowym Sponsorem Strategicznym PZTri, lecz także sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski.

Jak podkreślał Filip Szołowski: „to bardzo duże wyróżnienie i olbrzymi kop energii dla rozwoju naszej dyscypliny, jak również do przeniesienia jej na wyższy poziom sportowy”. 

Dzięki współpracy z marką Enea S.A. i Polskim Komitetem Olimpijskim mamy gwarancję, że od 2024 roku przez kolejne 4 lata będziemy mogli sobie pozwolić na jeszcze skuteczniejsze działania dla polskiego triathlonu wyczynowego – wyjaśniał Dyrektor Sportowy PZTri. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego tylko państwowe firmy wchodzą w sport, Orlen, enea, można kraść dalej i wyprowadzać kasę, a poziom i tak będzie slaby.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze