Enea Tri Tour – rozkład jazdy!

Z Informacji prasowej Enea Tri Tour:

Sezon 2015 zapowiada się wyjątkowo. Odbędą się nie tylko wszystkie znane i kultowe imprezy (m.in. JBL Triathlon Sieraków, Challenge Poznań, Prime Food Triathlon Przechlewo), ale także nowości na triathlonowej mapie Polski. 15 tysięcy zawodników, ponad 50 tysięcy kibiców, setki kilometrów w wodzie, na rowerze i biegiem. To będzie wyjątkowe wydarzenie w skali całego kraju.

 

– Przyznam, że nie zwolniliśmy tempa ani na chwilę – przyznaje Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz współorganizator cyklu Enea Tri Tour. – Z momentem zakończenia ostatniej imprezy sezonu 2014, rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do nowego, jeszcze lepszego sezonu 2015. Efekt jest więcej niż zadowalający. Nie tylko rozwijamy kultowe imprezy, takie jak Sieraków czy Poznań (impreza stała się częścią międzynarodowego cyklu Challenge Family), ale także zeszłoroczne debiuty: Kołobrzeg i Szczecin. Najważniejsze jest także to,  że partnersko tworzymy nowe imprezy (Bydgoszcz Triathlon, Bydgoszcz – Borówno czy Marbruk Triathlon Charzykowy i Stronie Śląskie).To będzie wyjątkowy sezon – kończy Kruczyński.

 

Rozmach i skala całego cyklu widoczna jest poprzez wzrost potencjału każdej imprezy wchodzącej w jego skład. W każdym z rozgrywanych w sezonie zawodów przewidywane jest zwiększenie liczby uczestników min. o 20%, rekordowa jest pod tym względem impreza Enea Challenge w Poznaniu, gdzie limit triathlonistów został ustalony na poziomie 4500 osób we wszystkich konkurencjach. Dodatkowo, w drodze konkursu rozstrzygniętego przez Polski Związek Triathlonu – organizator cyklu, firma Endu Sport otrzymała prawo do przeprowadzenia większości konkurencji triathlonowych w ramach Mistrzostw Polski. Grupa Enea, sponsor tytularny wszystkich imprez, w tym najważniejszej z nich: Enea Challenge Poznań wspiera cykl już w kolejnym sezonie.

 

– Z dumą patrzymy na to, jak fantastycznie rozwija się największy i najważniejszy cykl imprez triathlonowych w Polsce. Nasza wspólna inicjatywa ma ogromny, pozytywny wpływ na rozwój tej dyscypliny sportu. Polacy nie tylko coraz chętniej biegają, pływają i jeżdżą na rowerze – rośnie liczba osób, które chcą sprawdzić swoje umiejętności w profesjonalnych imprezach triathlonowych. Zachęcam do udziału w Enea Tri Tour zawodników, ale także Kibiców. Każde zawody to dla nich okazja do tego, żeby dopingiem dodawać energii „ludziom z żelaza”, ale to również możliwość miłego i ciekawego spędzenia czasu. Zadbamy o wiele atrakcji dla Kibiców, a także rodzin, przyjaciół i sympatyków zawodników – powiedział Grzegorz Kinelski, wiceprezes Enea.

 

KALENDARZ
Pierwszą imprezą w ramach cyklu Enea Tri Tour, na której rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski na dystansie 112,95 km (tzw. połówka: 1900/90/21), będzie JBL Triathlon Sieraków. – Zdecydowaliśmy się na „mocne” otwarcie sezonu – podkreśla Kruczyński. – Trasa w Sierakowie jest jednocześnie bardzo malownicza i wymagająca. Sieraków słynie też z rodzinnej atmosfery. W mojej ocenie, to doskonała impreza, aby zacząć nie tylko cykl Enea Tri Tour, ale także kolejne konkurencje rozgrywane w ramach Mistrzostw Polski – dodaje. Konkurencja ta zostanie rozegrana drugiego dnia zawodów tj. w niedzielę 30 maja. Tym samym organizator zwiększy limit zawodników w tej konkurencji do 1000 (start barceloński w 4 falach dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa). W sierakowskiej imprezie swój udział potwierdziło już ponad 1100 osób (na dwóch dystansach). Docelowo organizatorzy przewidują 2500. Szczegóły dotyczące imprezy na stronie www.triathlonsierakow.pl oraz na profilu Facebook tej imprezy.

Imprezy w ramach cyklu Enea Tri Tour podzielone będą na dwie grupy: imprezy partnerskie cyklu oraz własne (Endu Sport). W praktyce oznacza to, że wszystkie z nich stanowią integralną cześć Tri Tour i będą liczone do punktacji generalnej. Zawody o charakterze partnerskim mają własnego organizatora odpowiadającego za komfort zawodników i infrastrukturę zawodów. Do imprez własnych Enea Tri Tour należą: JBL Triathlon Sieraków, Triathlon Kołobrzeg, Triathlon Szczecin, Challenge Poznań oraz Prime Food Triathlon Przechlewo. Partnerskimi imprezami cyklu będą Marbruk Triathlon Charzykowy, Triathlon Bydgoszcz, Triathlon Stronie Śląskie (nowość) oraz impreza w Borównie i Bydgoszczy. Cały cykl stanowi integralną całość i będzie rozegrany na najwyższym poziomie zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

 

Start cyklu imprez odbędzie się tradycyjnie 31 maja 2014 na JBL Triathlon w Sierakowie. Do cyklu Enea Tri Tour 2015 dołącza partnersko Marbruk Triathlon Charzykowy, który rozegrany zostanie 13 czerwca. Kolejnym (21 czerwca) przystankiem będzie zeszłoroczny debiut – Triathlon Kołobrzeg i jego morska rywalizacja. Następnie na początku lipca (5.07) przeniesiemy się na ulice Szczecina, gdzie etap pływacki rozgrywany będzie w Odrze. Również w lipcu (12.07) spotkamy się na imprezie partnerskiej w Bydgoszczy, gdzie triathloniści opanują miasto. Najważniejszym elementem Enea Tri Tour 2015 będą oczywiście zawody Enea Challenge Poznań, które odbędą się 25 i 26 lipca. Podczas najważniejszych zawodów sezonu zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach (112,95 km – tzw. połówce, olimpijskim oraz sprinterskim). Nowością w historii poznańskiego triathlonu będzie rywalizacja sztafet na dystansie 112 km.

 

– Poznań już teraz stał się stolicą polskiego triathlonu – podkreśla Ewa Bąk, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego ENEA Challenge Poznań. – Nie tylko rozmach tej imprezy wyrażony w ilości zawodników i kibiców, ale także doskonałe warunki nad poznańską Maltą: spektakularna część pływacka, szybka trasa rowerowa oraz widowiskowy bieg wokół jeziora gwarantują niesamowite wrażenia. Poza tym dzięki atmosferze i infrastrukturze Poznań jest miastem otwartym na sport, kibiców i zawodników – dodaje.  Więcej informacji o poznańskiej imprezie można uzyskać na stronie http://challenge-poznan.pl/. To oczywiście nie koniec emocji – rywalizację w sierpniu zaczniemy od ciekawej i wymagającej imprezy na południu Polski – Triathlonu w Stroniu Śląskim (15-16 sierpnia), by tydzień później przenieść się partnersko do Borówna i Bydgoszczy. Początek września otwieramy rewelacyjną imprezą Prime Food Triathlon Przechlewo (5-6.09).

 

Cykl Enea Tri Tour 2015 będzie wyjątkowym wydarzeniem na skalę całego kraju nie tylko poprzez fakt, iż na części z imprez rozgrywane będą Mistrzostwa Polski w różnych konkurencjach (patrz tabelka poniżej). To także niebywałe święto triathlonu, szacuje się, że w tegorocznym cyklu wystąpi ok. 15 000 zawodników, których będzie wspierać ponad 50 000 kibiców. Zarówno przygotowanie tras, jak i zaplecze dla zawodników i kibiców będzie na jeszcze wyższym poziomie niż w zeszłym roku. Na zawodników czekać będą bezpieczne trasy, profesjonalne strefy zmian i finiszera oraz gorąca i sportowa oprawa. Dzięki sponsorowi – firmie Enea, kibice będą mogli liczyć na moc atrakcji od stref chilloutu, dziecka przez imprezy sportowe (biegi, cross fit) aż po koncerty czy pokazy sztucznych ogni. Biorąc pod uwagę rozmach całego cyklu, w tym najważniejszej imprezy Enea Challenge Poznań, Enea Tri Tour 2015 będzie niezapomnianym wydarzeniem na sportowej mapie Polski!

 

Enea Tri Tour  2015 będzie klasyfikować zawodników według osiągnięć uzyskanych w poszczególnych zawodach. Liczba punktów możliwych do uzyskania w rywalizacji będzie uzależniona m.in. od wybranego przez nich dystansu. Warunkiem uczestnictwa w Enea Tri Tour jest start w co najmniej 3 z 7 imprez. Uroczyste zakończenie sezonu odbędzie się w październiku na specjalnej gali.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Może akademiatriathlonu użyła by swojego autorytetu i przekonała organizatorów do dopuszczania młodych zawodników w wieku 15-16 lat do startu na dystansach sprinterskich. Ci młodzi ludzie są już wytrenowanymi sportowcami i spokojnie dadzą sobie radę na tych dystansach,

  2. ładnie pięknie w regulaminach promocja sportu wsród dzieci i młodzieży a juniorzy młodsi nie mogą wystartować na dystansach sprinterskich

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze