EuCO Susz Triathlon 2016 – zapisy już 10 grudnia!

Tak jak zawodnicy przygotowują się już do startów w roku 2016, tak i organizatorzy imprez triathlonowych mają obecnie dużo pracy związanej z organizacją imprez. Nie inaczej jest z EuCo Susz Triathlon 2016, które odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2016 roku. Zapisy ruszają już 10 grudnia. Przyszłoroczna edycja suskich zawodów przyniesie zawodnikom sporo niespodzianek. Pierwszą z nich jest zmiana wieloletniej formuły zawodów. – Przewidzieliśmy zmianę polegającą na tym, iż tym razem w sobotę zostaną rozegrane aquathlony oraz triathlon na dystansie sprinterskim. Dodatkowo zrezygnowaliśmy ze startu aquathlonu w wersji Open i rozegrane zostaną dwa wyścigi: dla dzieci w wieku 10-13 lat oraz młodzików i juniorów młodszych, czyli osób w wieku 14-17 lat. Jeśli chodzi o sprinty, to oczywiście Susz ponownie będzie areną zmagań o medale Mistrzostw Polski na tym dystansie. Jak co roku odbędą się oddzielne wyścigi mężczyzn i kobiet, które  przedzielone zostaną wyścigiem amatorów. Ten wyścig jednak również będzie walką o medale, bowiem pod egidą Polskiego Związku Triathlonu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Amatorów grup wiekowych. Co ważne w związku z limitem osób na ten dystans wynoszącym 600 osób planujemy tutaj starty falowe – mówi Dyrektor Generalny EuCo Susz Triathlon 2016 Paweł Młynarczyk.  Elita sprinterów pojedzie 6 rund ulicami miasta, następnie 3 rundy przebiegnie ulicami Piastowską i Wybickiego. Strefa zmian Elity usytuowana zostanie na ulicy Wybickiego. Jestem przekonany, że kręta i selektywna trasa rowerowa wpłynie na to, że zawodnicy nie będą kalkulować, a rywalizacja między nimi będzie jeszcze bardziej zacięta – dodaje Młynarczyk.

 Dystans średni, który dotychczas zawsze był rozgrywany w soboty, tym razem odbędzie się w niedzielę. Startujemy o 8 rano, a według naszych zamierzeń zawodnicy będą mieli do pokonania taką samą trasę jak w tym roku. W związku z tym najbardziej zadowoleni powinni być dobrzy kolarze, bowiem znów pojedziemy dwie pętle odremontowaną drogą wojewódzką 521 z Susza do Iławy. Tu bez większych zmian, za wyjątkiem jednej drobnej – finansowo nagradzamy dziesięć najszybszych osób wśród mężczyzn i kobiet. 

susz3 zapisy2016

Jak zapewniają organizatorzy EuCO Susz Triathlon przyszłoroczne zawody muszą mieć wspaniałą oprawę ze względu na swój jubileusz. – To już 25 lat jak triathlon będzie obecny w Suszu. Nie ma w naszym kraju imprezy z tak bogatą, wieloletnią tradycją i historią. Praktycznie każdy liczący się w Polsce zawodnik chociaż raz startował w Suszu. Zresztą naszym zdaniem tę historię czuć na każdym kroku w naszym mieście. Susz po prostu żyje triathlonem i wszyscy czekają na ten jeden weekend w roku, gdy staje się Stolicą Polskiego Triathlonu – mówi Młynarczyk. Sporo zmian. A co pozostaje niezmienne w tych zawodach? – Niezmienny jest sponsor tytularny zawodów, którym jest Europejskie Centrum Odszkodowań, które od 4 lat wspiera nas w organizacji triathlonu, a drugi rok z rzędu będzie sponsorem tytularnym za co serdecznie dziękujemy Zarządowi firmy. Niezmienna będzie wspaniała atmosfera, z której Susz słynie i jesteśmy pewni, że dalej będzie słynął. Zawodnicy mogą liczyć na doskonały doping publiczności, która zna i docenia ich poświecenie. Ponownie będą zorganizowane strefy kibicowania, więc na trasie będzie gorąco! Niezmienny jest również udział wspaniałych wolontariuszy, którzy tak chętnie zgłaszają się do pomocy przy zawodach, a ich ciężka praca jest tak dobrze oceniana przez sportowców. Na koniec dodam, że niezmienne jest również to, że mamy w planach jeszcze kilka niespodzianek, ale o nich będziemy informować w przyszłym roku.

 

susz1 zapisy2016

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

10 KOMENTARZE

 1. „Niestety” dla konkurentów u Arka jest odwrotnie jak u krowy, która głośno ryczy i mało mleka daje, on głośno ryczy i daje dużo mleka(bije rywali).
  Susz – super miejsce, fajnie tam być, zwłaszcza ,że zdrowotnie chyba robi się lekko optymistycznie, chociaż praca może mi ograniczyć sezon do poziomu rekreacyjnego

 2. Jarku, z przyjemnoscia sie powalczy:) I nie tylko w Gdyni. Widze, ze jestes obecny tez w Suszu:) Cichy, nie gadaj tylko trenuj! Wiadomo, ze bedziesz bardzo mocny. Tylko jak bardzo?!?:)

 3. Jarku, optymizmu uczę się od jego wysokosci Professore! 😉 Zresztą w obecnej dyspozycji mogę postawić tylko na wojenke psychologiczną 🙂

 4. Artur, ufff, całe szczęście, Twój profesorski spokój daje mi oddech psychiczny ;))) , poza tym cieszy mnie Twoja obecność na liście startowej w Gdyni :))))

 5. Arek, potrafisz podłamać AG rywali już na starcie przygotowań 😉
  Byłem kiedyś dobry z matematyki, ale w tempie Twojego celu nie potrafię liczyć 🙁

 6. Łukasz, jak chce się łamać 10 h w pełnym to te 4.30 w połówce musi pęknąć. Mam nadzieję, że będę w Suszu ok 15 min za Tobą… 🙂

 7. I ja tez tam będę! Pamiętam swoją pierwszą połówkę właśnie w Suszu, kiedy na krawężniku rozwaliłem koło i już dalej nie pojechałem 🙂 byłem żółtodziobem i wchodząc w zakręt z głównej ulicy w zjazd w kierunku jeziora, miałem lewą korbę opuszczoną. Podbiło tak, że kolanem prawie zęby wybiłem 🙂 wpadłem na krawężnik i po zawodach 🙂 ale w przyszłym roku mam nadzieję złamać nie zęba, 4.30. Amen!

 8. Po prostu nie można takich zawodów przegapić! Atmosfera niepowtarzalna, organizacja na najwyższym poziomie…! Brawo!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze