European Marathon River Swim Series: Potrójne wyzwanie dla miłośników pływania 

Na europejskiej mapie pływackich imprez pojawiło się nowe wydarzenie – European Marathon River Swim Series. Cykl trzech maratonów jest efektem współpracy organizatorów z Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W 2024 roku wyłoniony zostanie pływak, który jako pierwszy sięganie po tytuł Marathon River Man lub Woman. 

ZOBACZ TEŻ: Ostatni na pływaniu, ale 2. na mecie. Sam Long o niesamowitym comebacku w Singapurze

Organizatorzy dotychczas trzech odrębnych wyścigów z Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii postanowili nagrodzić zawodników, którzy ukończą każdą z imprez. Konwencja European Marathon River Swim Series przypomina m.in. słynny biegowy Abbott World Marathon Majors. Uczestnicy, którzy przekroczą mety każdego z wyścigów otrzymają tytuł Marathon River Man lub Woman. 

Pływanie w najbardziej malowniczych rzekach świata” 

Warunkiem otrzymania wyróżnienia jest ukończenie imprez w ciągu pięciu lat. Co ważne w kwalifikacji uwzględnieni zostali zawodnicy, którzy ukończyli jeden z wyścigów w 2022 lub 2023 roku. Oznacza to, że obecnie już trzech pływaków ma ukończone dwa z trzech wymaganych maratonów. 

W skład imprezy wchodzą trzy wyścigi. Pierwszym jest Le Flow des Gabarriers w rzece Charente w regionie Cognac we Francji, gdzie do wyboru są dwa dystanse 16 km lub 33 km. Drugim UltraEbre – 30-kilometrowy maraton wzdłuż rzeki Ebro w Katalonii. Ostatnia z imprez to The Thames Marathon – najkrótsza 13-kilometrowa impreza, ciesząca się największą popularnością. Co roku pływanie w Tamizie przyciąga blisko 1000 uczestników.

Źródło: Racecheck

Cykl rozpocznie się 1 czerwca od startu we Francji, a kolejne zawody w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii odbędą się w lipcu oraz sierpniu. Jak mówią organizatorzy, wyścigi działają jako trzy niezależne wydarzenia, ale „łączy je wspólna pasja dostarczania wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń z pływania w scenerii najbardziej malowniczych rzek na świecie”.

Każdy uczestnik, który ukończy jedno z wydarzeń, otrzyma odznakę Marathon River Swim Series upamiętniającą przepłynięty dystans. Po zebraniu trzech odznaczeń pływacy otrzymają „wyjątkowy prezent” od organizatorów wydarzenia.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze