Ewa Bugdoł i Dominika Kozak zajęły pierwsze i drugie miejsca w debiutanckim Multisportowym Pucharze Świata ITU – Wezhou, Chiny

Ewa Bugdoł zajęła pierwsze miejsce w Multisportowym Pucharze Świata na długim dystansie ITU, które odbyły się w Chinach. Była to pierwsza edycja tego rodzaju imprezy , n której dodatkowy był rozgrywany duathlon na długim dystansie. Do miejscowości Wenzhou poleciała także Dominika Kozak, która uplasowała się za Ewa na drugim miejscu. Łącznie triathlon ukończyło 6 kobiet. Rywalizacja odbyła się na dystansie 2 km pływania, 80 km jazdy rowerem i 20 km km biegu. Temperatura powietrza wynosiła 30 stopni, a wody 28.

fot. Ewa Bugdoł

Komentarz po startowy Ewy Bugdoł:
“Pierwsze miejsce w ITU Multisport World Cup w Wenzhou w Chinach dystans 2km-80km- 20 km. Nikomu nie życzę startu w tak trudnych warunkach pogodowych jakie tutaj panowały. Temperatura powietrza 40 C i bardzo wysoka wilgotność powietrza. Samo przebywanie na zewnątrz mocno męczyło i sprawiało że pot oblewał całe ciało. Woda w morzu miała 28C. Po pływaniu byłam na drugiej pozycji za Chinką ok 2 min straty. Na rowerze czułam się bardzo dobrze i zbliżałam się do prowadzącej Chinki. Niestety około 9 km usłyszałam wybuch z przedniego koła, złapałam gumę ☹️. Musiałam dojechać bez powietrza w przednim kole do serwisu z kołami i znaleźć coś zastępczego. Koło które dostałam nie pasowało na mój rozstaw hamulców i delikatnie ocierało mi o hamulce. Na 50 km dojechałam do zawodniczki Chińskiej i potem wyszłam już na prowadzenie. Na biegu na każdej aid station brałam butelkę z wodą i izotonik, żeby zmniejszyć temperaturę ciała i się nawodnić. Na trasie biegowej mnóstwo zawodników ze względu na wysoką temperaturę zatrzymywało się lub zamiast biec to szli. Na ostatniej konkurencji powiększyłam jeszcze swoją przewagę i niezagrożona wbiegłam pierwsza na metę.”

fot. Dominika Kozak i Ewa Bugdoł

Wyniki 2019 Wenzhou ITU Multisport World Cup – Long Distance Triathlon

Kobiety
1 Ewa Bugdol POL 04:38:22
2 Dominika Kozak POL 05:31:18
3 Ka Sin Leung HKG 05:44:43

Mężczyźni
1 Jaroslav Kovacic SLO 03:48:49
2 Miki Taagholt DEN 03:52:16
3 Andrey Bryukhankov RUS 04:03:33

Link do pełnych wyników: https://triathlon.org/results/result/2019_wenzhou_itu_multisport_world_cup_long_distance_triathlon/347819

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. A moze cokolwiek o mistrzostwach Polski w Iron Man ??! Piszecie O jakis triathlonach gdzie wpadamy marnie, a o ważnych zawodach krajowych w Polsce nic. Podajecie info natychmiast o Podwojnych i potrójnych iron manach którymi mało kto sie interesuje na świecie : ok piszcie ale zachowajcie gradacje ważności.
    Żeby bylo jasne: czytam i lubię wasz portal
    Pozdrawiam

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze