Ewa Bugdoł i Mikołaj Luft w formie. Ironman 70.3 w Nowym Orleanie.

Nowy Orlean. Dla większości miasto kojarzone z muzyką oraz kulturą. Jednak dla fanów triathlonu, to miejsce jednej z ciekawszych imprez z cyklu Ironman 70.3. W tym roku rangę imprezy ponownie podniosła obecność wielkich nazwisk świata multisportu. Andreas Realert, Trevor Wurtele oraz Ben Hoffman. Te trzy nazwiska znalazły się w gronie męskich faworytów niedzielnych zmagań. Wśród kobiet liczono na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu w NO przez Amy Marsh, a także na dobry występ zwyciężczyni IM Pucon, Valentinę Carvallo. My jednak z zaciśniętymi kciukami oglądaliśmy zmagania elity, licząc na świetny występ Ewy Bugdoł oraz Mikołaja Lufta. Również specjaliści z oficjalnej strony Ironman wymieniali naszą „żelazną dwójkę eksportową” jako tych, którzy ścigać się będą o najwyższe laury.  Sam start Ewy jest już sukcesem. Wszyscy cieszymy się, że wygrała z największą zmorą sportowca, czyli z kontuzją. Ewa napisała niedawno na swoim blogu:

„Po kilku tygodniach stosowania się do zaleceń lekarza, bardzo uważałam na kolano. Zawsze używałam taśmy podczas treningu. Do tej pory przykładam lód. Już czuję się lepiej 🙂 Postanowiłam więc wystartować w Ironman 70.3 w Nowym Orleanie 21 kwietnia. Będzie to mocne przetarcie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy ETU w Barcelonie.”


Tak jak się spodziewaliśmy, i oczywiście mieliśmy nadzieję, nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze. Ewa Bugdoł zajęła bardzo dobre 7 miejsce! Równie dobrze poradził sobie Mikołaj i wypadł bardzo dobrze w rywalizacji z elitą. W klasyfikacji mężczyzn zajął 15 miejsce.

Oto czasy, jakie uzyskali nasi zawodnicy:

Ewa Bugdoł
Pływanie 26:47 (1:23/100m) – 3 czas wśród kobiet!
Rower 2:29:46
Bieg 1:29:13
Całkowity czas: 4:29:00
Czas zmian: Pływanie-> rower 1:50
Rower-> bieg 1:24

Mikołaj Luft
Pływanie 25:23
Rower 2:11:29

Bieg 1:22:01

Czas całkowity:
4:01:32

Czas zmian: Pływanie-> rower: 1:31
Rower-> bieg: 1:08

 

Najlepsi dzisiaj podczas Ironman 70.3 New Orleans okazali się:

Kobiety
Haley Chura, USA – 04:18:20

Amy Marsh, USA –  04:20:39

Kristin Andrews, USA – 04:22:59

Mężczyźni
Andreas Raelert, GER – 03:46:54

Trevor Wurtele, CAN – 03:46:59

Santiago Ascenco, Brazylia – 03:50:38

Andreas Raelert uzyskał bardzo dobry czas. Okazał się najlepszy na biegu, a podczas pływania i etapu rowerowego był drugi. Jeszcze lepiej poszło zwyciężczyni, która była najlepsza w pływaniu (1;14/100m!) i w biegu, a druga w kolarstwie. Warto dodać, że w pływaniu tylko dwóch mężczyzn wyprzedziło Haley Chura. Nas i tak najbardziej cieszy start rodaków. Serdecznie gratulujemy Ewie i Mikołajowi! Jesteśmy z Was dumni! 


Ewa – czekamy na Twój start w Barcelonie! Mikołaj – powodzenia w St. Croix!

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Witam Piotrze. Jak podawała oficjalna strona IM (i nadal na niej widnieją takie rezultaty), Andreas po pływaniu był drugi. Ale czasem zdarzają się niewielkie różnice, nawet na oficjalnej stronie, a i nawet miejsca zawodników ulegają późniejszej weryfikacji i zmianom. Dzięki za czujność! Staram się, aby z każdej imprezy IM relacja i rezultaty były tuż po jej zakończeniu – dlatego czasem pojawiają się mniej lub bardziej zależne ode mnie „chochliki”. Pozdrawiam

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane