Ewa Bugdoł miała pechowy dzień podczas Ironman Cozumel

Ewa Bugdoł to jedyna zawodniczka PRO z Polski, która wystartowała w Ironman Cozumel. Ten dzień nie należał do najszczęśliwszych dla triathlonistki. Ewa wyszła 5 po etapie pływackim. Po czym borykała się z problemami technicznymi na rowerze i niestety musiała przerwać wyścig. W wynikach przy jej nazwisku możemy zobaczyć DNF – Did not finish (nie ukończyła zawodów).

Komentarz postartowy Ewy Bugdoł:
“Ironman Mexico Niestety i tym razem sprzęt zawiódł. Po przygodach z dwoma gumami w obu kołach i następnie pożyczonymi stalowymi kołami od kibiców, kontynuowałam rywalizację. Podczas jazdy okazało się, że hamulce dobrze nie działają i nie mogłam zmieniać przerzutek, więc kręciłam na najtwardszym przełożeniu. Po dłuższej jeździe musiałam przerwać rywalizację. Jednak kibice a zwłaszcza dzieci doceniły moją sportową walkę. Cieszę się, że mogłam być, inspiracją dla tych młodych osób. Wiem, że nie zawsze idzie w sporcie i w życiu po naszej myśli. Trzeba znosić wszystkie niepowodzenia i porażki i nie można się poddawać tylko realizować swój cel i marzenia.”
FB Ewa Bugdol Blog

Do Meksyku udało się także dwóch amatorów z Polski Tomasz Zemełka i Ireneusz Szpot. Obydwaj zawodnicy wywalczyli wysokie miejsca w swoich kategoriach. Ireneusz zajął 6 miejsce w kategorii M55-59, a Tomasz 7 miejsce w M35-39.

Zwycięzcami Ironman Cozumel zostali Sebastian Kienle DEU i Lisa Roberts USA. Sebastian Kienle jeszcze tydzień temu rywalizował w ekstremalnie trudnym trzydniowym triathlonie Island House Triathlon gdzie zajął 7 miejsce. Dłuższa relacja na ten temat będzie w jednym z kolejnych artykułów. Wygrana dała Sebastianowi gwarantowany start w Mistrzostwach Świata Ironman Kona w przyszłym roku. Wczesna kwalifikacja to komfort psychiczny w nadchodzącym sezonie, który pozwala na więcej różnorodnych startów.

W artykule Lisa Roberts zdyskwalifikowana za doping na Challenge Roth możecie przeczytać historię dyskwalifikacji tej triathlonistki, która miała miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. Tymczasem Lisa korzysta z TUE (Therapeutic Use Exemption) i legalnie przyjmuje substancje zabronione w celach medycznych. W Cozumel zawodniczka nie miała sobie równych. Zwyciężyła z przewagą prawie 4 i pół minuty nad drugą rywalką.

Robią wrażenie czasy pierwszej trójki mężczyzn jak i kobiet. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że pływanie było trochę skrócone, wynosiło około 3 kilometry. Aby walczyć o podium na pełnym dystansie Ironman trzeba w przypadku mężczyzn uzyskiwać wyniki zbliżone do 8 godzin, a u kobiet do 9 godzin.

Wyniki PRO mężczyźni
1. Sebastian Kienle (DEU) 7:48:11
2. Michael Weiss (AUT) 7:53:27
3. Ivan Rana (ESP) 7:58:39

Wyniki PRO kobiety
1. Lisa Roberts (USA) 8:54:00
2. Kirsty Jahn (CAN) 8:58:27
3. Sonja Tajsich (GER) 9:00:53

DNF Ewa Bugdoł (POL)

Wyniki Age Group

M35-39
7. Tomasz Zemełka 09:31:38

M55-59
6. Ireneusz Szpot 11:07:51

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze