Ewa Bugdoł Mistrzynią Europy na dystansie długim ETU

INFORMACJA PRASOWA:

W niedzielę, 24 lipca na Placu Wolności w Poznaniu rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Wszystko to za sprawą sponsorowanej przez RAFAKO S.A., Ewy Bugdoł, która wywalczyła Mistrzostwo Europy w triathlonie na dystansie długim. Zawody odbyły się w Poznaniu, w trakcie Enea Challenge Poznań, jednej z największych imprez triathlonowych w Europie. Triathloniści walczyli na dystansie długim pośród malowniczych terenów Jeziora Maltańskiego oraz ulic Starego Rynku. 

 

Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie długim były pierwszymi organizowanymi w Polsce. „Ludzie z żelaza”, jak mówi się o triathlonistach, zmierzyli się z niesamowicie ciężkim dystansem długim, na który składało się 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. 

 

Jedną z nich była Ewa Bugdoł – ośmiokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim, która dotarła do mety jako pierwsza wśród kobiet, zdobywając tym samym tytuł Mistrzyni Europy.  – Jest to dla mnie jeden z najszczęśliwszych dni w życiu. Udało mi się zdobyć upragnione Mistrzostwo Europy. Cieszę się, że trasa biegowa odbywała się ulicami Poznania, gdzie doping kibiców dodawał mi sił i zwiększał wolę walki. Ciągle jak o tym myślę przechodzą mnie ciarki – powiedziała po przekroczeniu mety Ewa Bugdoł, która w trakcie zawodów szła „łeb w łeb” z triathlonistką z Danii. – Udało mi się wyjść z wody jako pierwsza, natomiast pod koniec trasy rowerowej musiałam zwolnić i dojść do siebie, ponieważ zaczęło kręcić mi się w głowie. Wtedy też wyprzedziła mnie zawodniczka z Danii. Na szczęście odrobiłam straty i w trakcie biegu ponownie wysunęłam się na prowadzenie. Oczywiście nie było łatwo, ponieważ łapały mnie skurcze w łydkach. Natomiast wiedziałam, że to Ironman i że kryzysy będą się pojawiać. Na szczęście przezwyciężyłam chwile słabości i udało mi się zdobyć pierwsze miejsce- relacjonowała sponsorowana przez RAFAKO S.A. Ewa Bugdoł.

 

Mistrzostwo Europy_-_Ewa_Bugdo_2

 

 – W takiej chwili nie mogę nie wspomnieć o moim sponsorze, firmie RAFAKO S.A. To właśnie dzięki wsparciu raciborskiej Spółki udało mi się zajść tak wysoko. Jestem niezwykle wdzięczna za pomoc i wiarę w moje możliwości. To dla mnie bardzo ważne. – powiedziała Mistrzyni Europy w triathlonie na dystansie długim. – Osobą, której także muszę podziękować jest mój trener Grzegorz Zgliczyński. To właśnie dzięki niemu, udało mi się zdobyć upragnione Mistrzostwo Europy. Jestem mu niezwykle wdzięczna za to, jak dobrze przygotował mnie do zawodów i za to, że nieustannie mnie wspiera i motywuje. – dodała Mistrzyni Europy. 

 

Na tak ważnych zawodach nie mogło zabraknąć najwierniejszych kibiców Ewy Bugdoł, czyli jej rodziców, którzy przez całą trasę dopingowali i wspierali swoją córkę. – Jestem tak szczęśliwa, że aż brak mi słów. Nie przypuszczałam, że uda jej się wywalczyć złoty medal. Przez całą trasę wspieraliśmy ją jak tylko mogliśmy. Ewa pierwszy raz startowała na długim dystansie i nie ukrywam, że martwiłam się o nią, ale na szczęście wszystko się udało. Jesteśmy szczęśliwi i dumni z córki! – mówiła ze wzruszeniem mama Ewy Bugdoł.

 

Zibi Szlufcik, Prezes Challenge Family, od początku zmagań wierzył, że Ewa Bugdoł zdobędzie najwyższe miejsce na podium oraz zaznaczył, że Mistrzostwa Europy w Poznaniu to impreza na światowym poziomie. – Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się ściągnąć Mistrzostwa Europy do Poznania. Wspaniałe zawody, wspaniała organizacja i przede wszystkim wspaniałe miejsce. Niezmiernie mnie cieszy, że na zawody w Poznaniu przybyli zawodnicy z 38 krajów świata. Oczywiście jestem ogromnie dumny, że polska triathlonistka, Ewa Bugdoł zdobyła tytuł Mistrzyni Europy. To świetna, niezwykle pracowita i skromna zawodniczka. – zaznaczył Prezes Challenge Family.
   

W Mistrzostwach Europy, które odbyły się w trakcie jednej z największych imprez triathlonowych w Europie – Enea Challenge Poznań, udział wzięli najlepsi zawodnicy tej dyscypliny sportowej. – Triathlon jest sportem popularnym i rozwojowym. Dzisiejsze zawody są tego najlepszym przykładem. Jest to impreza rangi Mistrzostw Europy Unii Triathlonów w związku z czym do Poznania zjechali światowej klasy zawodnicy m.in. z Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii. Wszystkie federacje wystawiły swoich najlepszych zawodników. – powiedział Aleksander Rosa, rzecznik prasowy Enea Challenge Poznań.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze