Ewa Bugdoł Wicemistrzynią Europy na dystansie średnim ETU – Targu Mures Triahtlon

W niedzielę, 7 lipca w Târgu Mureș Ewa Bugdoł została Wicemistrzynią Europy na dystansie średnim ETU 1,9-83-20. W tym roku Europejska Unia Triathlonu patronowała imprezie Transilvania Multisport Festival odbywającej się w Rumunii.

Pływanie odbyło się bez pianek. Ewa wyszła z wody ze stratą 1 min. 3 sek. do Sonji Skevin CRO. Następnie podczas części rowerowej na prowadzenie wyszła Katrina Rye GBR. W strefie zmian T2 triathlonistka miała przewagę ponad 3 minut nad Ewą Bugdoł. Bieg również należał do zawodniczki z Wielkiej Brytanii. Katrina zdołała powiększyć przewagę nad Polką o kolejne 3 minuty. Ostatecznie Ewa Bugdoł zajęła drugie miejsce ze stratą 6 min. 21 sek. do Katriny Rye.

Komentarz postartowy Ewy Bugdoł:
“Dzisiaj jest piękny dzień w mojej sportowej karierze. Zdobyłam srebrny medal Mistrzostw Europy ETU na dystansie średnim w Rumunii. Dziękuję mojemu sponsorowi głównemu Rafako S.A.”
FB Ewa Bugdoł

Ciekawa jest błyskawiczna kariera triathlonowa Katriny Rye, która dopiero w maju tego roku otrzymała licencję PRO. Wcześniej startowała w Kategoriach Wiekowych. W swoim debiucie, w czerwcu 2019 Ironman 70.3 Staffordshire zajęła 3 miejsce w kategorii PRO. Tym samym zdobyła kwalifikację na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3. Kolejny jej start to był Ironman 70.3 Lahti, gdzie zajęła 2 miejsce w kategorii PRO. Minął niecały miesiąc i Katrina Rye wygrała Mistrzostwa Europy na Dystansie Średnim ETU Târgu Mureș. Następny triathlon w harmonogramie zawodniczki to Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 Nicea.