Faris Al-Sultan: „Mój cel na Hawaje? TOP 5!”

Na kilka dni przed Mistrzostwami Świata na Hawajach zapytaliśmy jednego z czołowych triathlonistów o jego przygotowania i oczekiwania. Faris Al-Sultan będzie gościem listopadowej LOTTO Konferencji Triathlon 3razyTAK. Wygłosi wykład, po którym będzie można zadać pytania i porozmawiać o treningu i startach w triathlonie. Zapisy na konferencję wciąż otwarte (formularz zgłoszeniowy, a także informacje o Konferencji). 


AT: Jakie masz oczekiwania wobec siebie przed startem podczas IM Hawaje?

Faris Al-Sultan: Moje treningi przebiegały zgodnie z planem, może nie tak dobrze jak w zeszłym roku, ale porównywalnie. Czuję się dobrze przygotowany i mam nadzieję, że znajdę się w pierwszej piątce rywalizacji.

Czy masz rozplanowaną strategię na start?

Wyścig prawdopodobnie będzie układał się tak, jak w poprzednich latach – duża grupa wyjdzie z wody. Bardzo prawdopodobne jest to, że będę w tej grupie. Na pierwszych 90 km jazdy na rowerze odpadnie z niej kilku najsłabszych zawodników. W Hawi atak przypuszczą najmocniejsi kolarze i grupa rozpadnie się na małe, kilkuosobowe grupki, w których rozstrzygnie się rywalizacja o tytuł Mistrza Świata.

 

Kto według Ciebie będzie Twoim największym rywalem? Czy masz faworytkę wśród pań?

Wśród panów moimi największymi rywalami będą: Jacobs, Kienle, van Lierde, Llanos, Alexander, Raelert. Kobiety? Joyce, Steffen, Carfrea.

Startowałeś już wielokrotnie na Hawajach. Która z części jest według Ciebie najtrudniejsza i dlaczego?

Jest kilka punktów, które decydują o rywalizacji. Z pewnością istotne jest, aby wyjść w pierwszej grupie z wody. Następnie odcinek trasy rowerowej w Hawi – albo utrzymasz tempo najmocniejszych kolarzy, albo będziesz się sukcesywnie od nich oddalać i tracić dystans. Na trasie biegowej prawdziwe ściganie zaczyna się za wzniesieniem na Palani Road. Albo masz w sobie siłę i biegniesz pokonując kolejne kilometry, albo walczysz o przetrwanie. To samo ma miejsce na nawrotce Energy Lab.

 

Już niedługo zobaczymy Cię w Polsce na LOTTO Konferencji Triathlon 3razyTAK. Czego oczekujesz po wizycie w naszym kraju? Czy znasz któregoś z polskich triathlonistów?
Mam nadzieję, że będę miał czas na zwiedzanie Warszawy. Nie znam osobiście polskich triathlonistów. Wiem, że z Polski pochodzi Marek Jaskółka i miałem przyjemność rywalizacji na trasie duathlonu z Zibim Szlufcikiem oraz wpółpracowaliśmy razem, kiedy był w Powerbar.

 

Dziękujemy za tę krótką rozmowę i do zobaczenia w Warszawie. Z pewnością będzie wiele pytań od uczestników konferencji.


Przypominamy krótką listę dokonań Farisa Al-Sultana: 

Ironman:
1st Ironman World Championship Hawaii 2005
1st Ironman European Championship Frankfurt 2011
1st Ironman Austria 2012
1st Ironman Regensburg 2010
1st Ironman Malaysia 2008
1st Ironman Arizona 2005
2nd Abu Dhabi International Triathlon 2012
2nd Challenge Roth 2005, 2006
3rd Ironman World Championship Hawaii 2004, 2006
5th Ironman World Championship Hawaii 2012
7th Ironman World Championship Hawaii 2003

 

Half Ironman:
1st Ironman 70.3 Sri Lanka 2012
1st Ironman 70.3 Germany 2008
1st Ironman 70.3 St. Croix 2004

Dystans Olimpijski:
2nd European Cup Schliersee 2007


Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze