Faworyci zawodów w Suszu! Kto zostanie MP?

W najbliższą niedzielę w Suszu w ramach Susz Triathlon 2014 odbędą się Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w triathlonie na dystansie sprinterskim. Rozdanych zostanie sześć kompletów medali, bowiem oprócz rywalizacji w klasyfikacji generalnej, oddzielne medale przygotowane są dla najlepszych w kategorii junior i młodzieżowiec. Rywalizować ze sobą będzie cała polska czołówka w tej dyscyplinie sportu wliczając zawodników, którzy walczą o kwalifikację olimpijską do Rio de Janeiro. O ocenę szans poszczególnych zawodników organizatorzy zapytali Marcina Słomę, trenera AdgarFit Pro Team, którego podopieczni również staną w szranki w suskich mistrzostwach:

 

„Zastanawiając się nad faworytami MP w Suszu, na myśl przychodzą te same nazwiska zawodników, którzy wiedli prym w MP na dystansie olimpijskim. Zaczynając od kobiet. Zdecydowanymi faworytkami są Maria Cześnik (AdgarFit Pro Team) oraz broniąca tytułu mistrzyni Polski Agnieszka Jerzyk (Real 64sto). Pomimo, iż będą one zmęczone startem oraz podróżą z WTS Chicago, to pomiędzy tymi zawodniczkami rozegra się walka o zwycięstwo. Za plecami naszych dwóch czołowych triathlonistek rozegra się rywalizacja o 3 miejsce. Tu będzie można zobaczyć walkę pomiędzy 3-cią zawodniczką MP dystansu olimpijskiego Magdaleną Mielnik (WMKS Olsztyn), Agnieszką Cieślak (KS AZS-AWF Katowice) i mam nadzieję, że włączy się także w walkę bardzo dobrze startująca w tym roku Hania Matysiak (AdgarFit Pro team).

 

 

image011

 

Wśród Panów, pod nieobecność Marka Jaskółki, walka o zwycięstwo powinna się rozegrać pomiędzy srebrnym i brązowym medalistą MP dystansu olimpijskiego. W mojej ocenie większe szanse na zwycięstwo ma Mateusz Kaźmierczak (AdgarFit Pro Team), który powinien uporać się z Mateuszem Rakiem (UKS TRI-TEAM Rumia), choć ten ostatni nie stoi na z góry straconej pozycji. O wszystkim może zadecydować dyspozycja dnia. Do trzeciego miejsca jest kilku kandydatów. Dobrze pływający zawodnicy KS AZS-AWF Katowice Tomasz Brembor, Tomasz Marcinek, powracający do dobrej dyspozycji Przemek Szymanowski (PEP WLKS Kmicic Częstochowa), Kowalski Dariusz (KS UAM Triathlon Poznań) oraz bardzo dobrze zapowiadający się młody Miłosz Sowiński (TRIENRRGY KS Ironman CS  Szczecin), wg mnie czarny koń zawodów. Po cichu liczę, że do walki włączy się też mój drugi zawodnik młodzieżowiec Maciej Bodnar (AdgarFit Pro Team). Ogólnie możemy się spodziewać ciekawych zawodów, gdzie nie zabraknie walki i związanych z tym emocji” .

 

Innowacją w Mistrzostwach Polski będzie start do zawodów, który zostanie przeprowadzony z pomostów. Dotychczas takie rozwiązania znane były z imprez mistrzowskich zagranicą, a teraz po raz pierwszy odbędzie się to w Polsce.

 

Niedzielne Mistrzostwa Polski to „wisienka na torcie” suskich zawodów, jednak już w sobotę odbędzie się bardzo popularny w Suszu start na dystansie długim. Również tu zapowiada się bardzo ciekawa walka o zwycięstwo, bowiem faworytów jest bez liku. Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy Jakuba Czai, o zwycięstwo powalczą zapewne Michał Siejakowski, który również zna smak zwycięstwa w suskich zawodach oraz Bartłomiej Pawełczak, Adam Głogowski i Piotr Grzegórzek. Wielkie szanse mają również goście zza wschodniej granicy, bowiem do startu zgłosili się znani już z wcześniejszych edycji triathlonu w Suszu Ukraińcy Viktor Aloshyn i Nazar Dorosh. Wśród kobiet murowaną faworytką jest Ewa Bugdoł, która powalczy o piąte zwycięstwo z rzędu w suskich zawodach. Jej największą rywalką wydaje się być Ewa Komander i zapowiada się naprawdę fantastyczna rywalizacja wśród tych pań.

 

image

 

Oprócz klasyfikacji generalnej przewidziane są oczywiście klasyfikacje wiekowe w tym starcie a co ciekawe zawodnicy będą wiedzieli, z kim rywalizują w swojej kategorii wiekowej dzięki kolorowym numerom startowym odpowiadającym poszczególnym age grupom. Tak samo oznaczeni będą zawodnicy, którzy zdecydowali się na niedzielny start w wyścigu Open na dystansie sprinterskim. Start, który zostanie rozegrany przed wyścigami mistrzowskimi cieszy się dużym zainteresowaniem, a wśród amatorów pojawią się również młodzi zawodnicy, którym wiek nie pozwala na udział w Mistrzostwach Polski i to oni są faworytami tego wyścigu. Także w tym starcie nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi będą najlepsi w swoich kategoriach wiekowych. Niedzielne starty to nie tylko występy triathlonistów, ale również aquathlonistów, bowiem od wyścigów w tej dyscyplinie rozpoczną się zmagania tego dnia. Przewidziane są aż trzy starty: dzieci, młodzików oraz wyścig Open. Jak widać emocji będzie co nie miara, więc już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich kibiców triathlonu do Susza!

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze