Dlaczego miejsca na Challenge Roth wyprzedają się w ciągu kilku godzin?

W ten weekend odbędzie się jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez w roku. Zawody, na które miejsca wyprzedają się w ciągu kilkudziesięciu minut – maksymalnie w ciągu kilku godzin. Co sprawiło, że społeczność pokochała Challenge Roth?

W 2002 roku Herbert Walchshöfer, który współpracował wcześniej z marką IRONMAN, zapragnął zorganizować swój własny event triathlonowy z prawdziwego zdarzenia. Tak narodził się Challenge Roth. Pierwszym sponsorem tytularnym tego wydarzenia była marka Quelle. Od 2013 roku jest to marka DATEV. Po śmierci Walshhöfera w 2007 roku pieczę nad rozwojem nie tylko wyścigu w Roth, ale całego cyklu Challenge Family, przejęła najpierw wdowa po zmarłym, a później jego syn Felix.

W 2015 Felix zrezygnował z przewodzenia Challenge Family właśnie po to, żeby w pełni skupić się na zarządzaniu najważniejszym dla niego projektem, dziełem jego ojca, czyli Challenge Roth.

W czym tkwi fenomen Challenge Roth?

Motto wyścigu w Roth brzmi „All about the athlete”, co w wolnym tłumaczeniu można rozumieć jako „najważniejsi są sportowcy” lub „sportowcy na pierwszym miejscu”. Organizatorzy Challenge Roth od lat są zorientowani na zawodników i ich potrzeby. Takie podejście, misyjne oraz pełne pasji sprawia, że ludzie z całego świata ustawiają się po bilety w wirtualnych kolejkach.

Największy event triathlonowy na świecie

Challenge Roth to największy na świecie event triathlonowy odbywający się na długim dystansie. W 20. edycji tego wydarzenia udział weźmie ok. 3.400 zawodników z 80 krajów. Do rywalizacji w sztafetach przystąpi 650 drużyn. Na trasie oraz na stadionie zmagania zawodników śledzić będzie ok. 260.000 widzów. Ogromna widownia zasiądzie również przed monitorami, aby oglądać wyścig w Internecie. Od strony technicznej imprezę zabezpieczać będzie 7.500 wolontariuszy.

Solar Hill Ride

Are you ready for Solar Hill? This will be one of your moments next week!

Posted by Challenge Roth on Wednesday, June 22, 2022

Historia i dziedzictwo

Nie tylko MŚ IRONMAN na Konie mają swoją historię i wielkie dziedzictwo. Zawody w triathlonowe w Roth odbywają się od ponad trzech dekad. Sam wyścig Challenge Roth obchodzić będzie w tym roku 20. rocznicę swojego istnienia.

W tym czasie na trasie wyścigu doszło do wielu wydarzeń, które przeszły nie tylko do annałów Challenge Roth, ale również do historii światowego triathlonu. Oto najważniejsze z nich:

  • Cztery wygrane z rzędu Chrisa McCormacka (2004, 2005, 2006, 2007).
  • Yvonne van Vlerken ustanawia nowy nieoficjalny rekord świata kobiet na długim dystansie z wynikiem 8:45:48 (2008). Najlepszy dotychczasowy wynik należący do Pauli Newby-Fraser poprawia również Erika Csomor.
  • Kolejny rekordowy dublet w rywalizacji kobiet. Mistrzyni świata Chrissie Wellington śrubuje nieoficjalny rekord do 8:31:59. Rebekah Keat również poprawia zeszłoroczny rekord Yvonne van Vlerken (2009).
  • Nowy nieoficjalny rekord Chrissie Wellington –  8:19:13 (2010).
  • Challenge Roth wygrywa tytuł Wyścigu Roku (2011) przyznawany przez Triathlon Magazine.
  • Chrissie Wellington (8:18:13) oraz Andreas Raelert (7:41:33) ustanawiają nieoficjalne rekordy świata. To trzecia wygrana z rzędu i trzeci rekord świata z rzędu ustanowiony przez Brytyjkę (2011).
  • Jan Frodeno ustanawia nowy nieoficjalny rekord świata 7:35:39 (2016).

Atmosfera i najwyższe standardy organizacji 

Challenge Roth to nie tylko wyścig triathlonowy. To wielki triathlonowy festiwal, który rozpocznie się 30 czerwca i zakończy się 4 lipca. W ramach tego wydarzenia działać będzie ogromna strefa EXPO, która otworzy się już jutro.

W harmonogramie imprezy znajduje się szereg imprez towarzyszących, m.in. biegi dla dzieci, czy nocny bieg z Hilpoltstein do Roth, koncerty oraz inne pomniejsze imprezy.

O komfort gości na trasie i w strefie EXPO dbają tysiące wolontariuszy. Zawodnikom sił dodają niesamowici, niezwykle entuzjastyczni kibice. Mieszkańcy Roth żyją tym wydarzeniem. Wszystko to sprawia, że Challenge Roth nie jest zwykłą sportową imprezą. To prawdziwe święto triathlonowej społeczności.

Atmosfera Challenge Roth
zdjęcie: Challenge Roth

A Wy za co najbardziej lubicie Challenge Roth?

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze