Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta 2017

W dniach 19-21 maja, warszawskie kino Praha zaprasza na Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta 2017 – II edycja.

 

Sport może zmienić życie, niektórzy też wierzą, że sport zmienia świat.

Losy pojedynczych postaci z historią narodów w tle, portrety znanych sportowców uchwycone w konkretnym czasie i miejscu, opowieści o ludziach oddanych sportowej pasji, którzy mają wpływ na obraz swojej epoki. Fascynujące i autentyczne historie opowiedziane przez filmowców z różnych stron świata obejrzymy na tegorocznej, drugiej już edycji Festiwalu Filmów Sportowych SZTAFETA 2017. Festiwalowi towarzyszą spotkania, pokazy sztuk walki a nawet – potańcówka przy muzyce na żywo granej przez zespół The Cajun Spises! Gościem specjalnym Sztafety będzie w tym roku bohater filmu „The Ultimate Triathlon” Luke Tyburski, który podzieli się swoim doświadczeniem z morderczego triathlonu pomiędzy Marokiem a Monako.

Przez trzy kolejne dni weekendu – od 19 do 21 maja – czeka nas 9 filmów o sporcie, w tym premiera głośnego już, polskiego dokumentu, którego bohaterem jest Mamed Khalidov, Moja walka.
Obejrzymy film o legendzie – najszybszym człowieku świata, Usainie Bolcie, historię niewidomego judoki, który pnie się po mistrzostwo, opowieść o słynnym włoskim kolarzu i konstruktorze rowerów zarazem. Będzie historia Snowmana, konia uratowanego od rzezi, który ma stałe miejsce w amerykańskiej Show Jumping Hall of Fame (lista legendarnych koni skokowych) i grupy ludzi, dla których sport jest jedyną obroną przed starością, wreszcie film o miłości do tańca, która odmieniła życie ludzi i wpłynęła na przemiany społeczne. Sport zmieniając życie ludzi zmienia też świat. Filmy pokazywane na SZTAFECIE 2017 po mistrzowsku to pokazują.

 

Zwiastun II edycji Festiwalu Filmów Sportowych Sztafeta 2017

 

http://youtu.be/N3gTNxbCLXI

Program festiwalu

19 maja

16:15 Ping Pong (80min.)
17: 45 Gwiazdy (120 min.)
20.00 Moja walka (74 min.) premiera z udziałem Mameda Khalidova,
Po projekcji otwarcie wystawy AIP „Mistrzowie. Inspiruj się, walcz, poznaj smak zwycięstwa”

20 maja

15:20 B1 (99 min.)
17:15 I am Bolt (107 min.)
19:15 The Ultimate Triathlon (94 min.)
Po projekcji spotkanie z Lukiem Tyburskim, bohaterem filmu The Ultimate Triathlon

21 maja

15:15 Harry and Snowman (84 min.)
16:50 pokaz judo, Praskie Centrum Sportu
17:00 Marinoni (90 min.)
18:45 Alive and kicking (88 min.)
20:15 Pokaz i potańcówka do muzyki na żywo granej przez zespół The Cajun Spices ze Studiem Tańca SWINGOUT.PL – Restauracja 1 liga

 

Festiwal odbywa się w warszawskim kinie Praha, ul. Jagiellońska 26, www.kinopraha.pl

 

Bilety, 12 i 14 PLN

 

Przygotowaliśmy dwa bilety na film dla dwóch osób, które zgłoszą się poprzez dodanie komentarza pod tym artykułem (o treści wyrażającej chęć wzięcia udziału w festiwalu). Dodając komentarz, w odpowiedniej rubryce prosimy o podanie prawdziwego maila abyśmy mogi się z Wami skontaktować.

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze