Festiwal sportowych gwiazd na HTG. Borys Stein przyjedzie do Gdyni!

2

Boris Stein to kolejna, ogłoszona przez organizatorów, sportowa gwiazda Herbalife Triathlon Gdynia 2014! Zawodnik, którego okrzyknięto odkryciem roku 2013 w Niemczech będzie walczył o zwycięstwo ze swoim rodakiem Andreasem Raelertem, rekordzistą świata na dystansie Ironman oraz Victorem Zemtsevem z Ukrainy, ubiegłorocznym triumfatorem zawodów w Gdyni. Boris Stein to jeden z najlepiej zapowiadających się triathlonistów w Europie. Podczas ubiegłorocznej gali „sailfish night of the year” okrzyknięto go odkryciem sezonu w Niemczech. Na swoim koncie ma już m.in. dwa tytuły Mistrza Niemiec na długim dystansie i brązowy medal Mistrzostw Europy Ironman 70.3 w Wiesbaden. Trzy tygodnie temu triumfował w zawodach Ironman 70.3 Rapperswil, a w maju był piąty w mocno obsadzonym Ironman 70.3 Pays d’Aix.

 

DSC05624

 

“Tegoroczne zawody w Gdyni zapowiadają pasjonującą walkę o zwycięstwo. W Herbalife Triathlon 2014 wystartują czołowi przedstawiciele tej dyscypliny, o których zabiegają organizatorzy na całym świecie. Cieszymy się, że tak wielu z nich wybrało nasze zawody” – mówi Piotr Netter, dyrektor Herbalife Triathlon Gdynia. Boris Stein to już trzeci zawodnik ze ścisłej światowej czołówki, który potwierdził udział w Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Wcześniej udział w zawodach ogłosili już Andreas Raelert, rekordzista świata na dystansie Ironman, jeden z najwybitniejszych triathlonistów w historii tej dyscypliny oraz Victor Zemtsev, 11-krotny zwycięzca zawodów Ironman i dwukrotny zwycięzca zawodów Herbalife Triathlon.

I nadal nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w kwestii elity sportowej – mówi Piotr Netter. – Niebawem podamy do publicznej wiadomości kolejne, głośne nazwiska.

 

DSC1394

 

Boris Stein – najważniejsze osiągnięcia:

1 miejsce Ironman 70.3 Rapperswil (2014)

5 miejsce Ironman 70.3 Pays d’Aix (2014)

15 miejsce MŚ Ironman 70.3 Las Vegas (2013)

5 miejsce ME Ironman 70.3 Wiesbaden (2013)

1 miejsce Challenge Kraichgau (Mistrz Niemiec, 2013)

5 miejsce Ironman 70.3 Mallorca (2013)

3 miejsce Ironman 70.3 Lanzarote (2012)

3 miejsce ME Ironman 70.3 Wiesbaden (2012)

1 miejsce Allgäu-Triathlon (Mistrz Niemiec, 2012)

6 miejsce Ironman 70.3 Rapperswil (2012)

8 miejsce Ironman 70.3 St.Pölten (2012)

3 miejsce Challenge Walchsee (2011)

 

Herbalife Triathlon Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia 2014. W programie zawodów zaplanowane są zawody na dystansie długim (1,9 km pływania – 90 km rowerem i 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km). Zapisy na dystans długi zostały już definitywnie zamknięte, ponieważ wyczerpał się limit 1500 uczestników. Zapisy na sprint nadal trwają.

 

Więcej informacji i zapisy na: http://www.swimnights.pl/ oraz na www.herbalifetriathlon.com.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

2 KOMENTARZE

  1. Kolejna fantastyczna wiadomość. Poza sportowym aspektem trzeba dodać, że Borys to świetny człowiek, niezwykle skromny i pogodny. Miałem z nim okazję trenować już kilkukrotnie na obozie na Majorce u jego trenera Piotra Sauerlanda. W Gdyni będę miał dylemat, któremu z zagranicznych zawodników bardziej kibicować – Raelertowi czy Steinowi :-). Obu niezwykle cenię i lubię. I zazdroszczę już polskim zawodnikom, że będą mieli okazję ścigać się razem z nimi. Powodzenia. Przywitam Was z kibicami na mecie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here