Filip Glapa i Aleksandra Ferchmin zwycięzcami Turnieju Nadziei Olimpijskich Juniorów

Białystok ponownie stał się areną rywalizacji mistrzostw Polski w triathlonie. Pierwsze starty wyłoniły zwycięzców Turnieju Nadziei Olimpijskich/Pucharu Polski w kategorii Junior Młodszy, Junior oraz Młodzik. Kto sięgnął po tytuł?

ZOBACZ TEŻ: Monika Belczewska i kolejny krok w stronę olimpijskiego marzenia: 7. miejsce na zawodach testowych w Paryżu 

20 sierpnia w Białymstoku triathloniści stanęli do rywalizacji o zwycięstwo w Turnieju Nadziei Olimpijskich/Pucharu Polski oraz o tytuł mistrza Polski w triathlonie w ramach zawodów Elemental Tri Series. Triathloniści rywalizują w kategoriach Junior Młodszy, Junior, Młodzicy, Paratriathlon, Elita/ U23 oraz Age-Goup. Wśród amatorów rozegrany zostanie również wyścig mistrzostw Polski w aquabike. 

Turniej Nadziei Olimpijskich

Zawody Elemental Tri Series w Białymstoku rozpoczęły się w niedzielę 20 sierpnia o godzinie 8:00 startem zawodniczek kategorii Juniorek Młodszych oraz Juniorek, które rywalizowały w ramach Turnieju Nadziei Olimpijskich/ Puchu Polski na dystansie supersprint (0,4 km pływania, 10 km jazdy rowerem, 2,5 km biegu). Kilka minut później wystartowali Juniorzy Młodsi oraz Juniorzy, a następnie do rywalizacji przystąpili Młodzicy oraz Młodziczki. 

W wyścigu Juniorów najlepsi okazali się Jakub Glapa oraz Aleskdandra Ferchmin, którzy zawody ukończyli z czasami kolejno 00:28:58 oraz 00:33:23. W kategorii Junior Młodszy jako pierwsi na metę wbiegli Jakub Suchan (00:28:42) i Martyna Gajda (00:32:47). Zwycięzcami kategorii Młodzik zostali Karol Wiktor (00:33:11) oraz Karina Katona z Węgier (00:33:46).*

*Wyniki zgodne z oficjalnymi wynikami podanymi przez organizatora

Mistrzostwa Polski w paratriathlonie

Pierwszym startem o randze mistrzostw Polski rozgrywanym w Białymstoku był wyścig paratriathlonistów na dystansie sprint (750 m pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu).

Na starcie stanęło dwunastu zawodników. Najlepszym z nich okazał się Adam Śliż, który trasę mistrzostw Polski pokonał w 01:08:19. Tym samym zawodnik utrzymał zwycięską passę trwającą od 2020 roku. Jako pierwsza paratriathlonistka na mecie zameldowała się Marianna Ludwiczak.

Harmonogram Elemental Tri Series:

  • 08:00 / 8:04 start dystans supersprint – Turniej Nadziei Olimpijskich/Puchar Polski – Juniorzy Młodsi i Juniorzy/Juniorki Młodsze i Juniorki
  • 08:08 / 8:12 start dystans supersprint – Turniej Nadziei Olimpijskich/Puchar Polski – Młodzicy/Młodziczki
  • 09:30 start dystans sprint – Mistrzostwa Polski Pratriathlon 
  • 11:00 / 11:05 start dystans standard – Mistrzostwa Polski Mężczyzn / Kobiet Elita/U23
  • 15:10 start triathlon aquabike dystans standard – Mistrzostwa Polski Age-Group 
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze