Filip Szołowski Dyrektorem Sportowym Polskiego Związku Triathlonu

Od 1 kwietnia 2020 r. funkcję Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Triathlonu pełni Filip Szołowski – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, wykładowca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, współzałożyciel Labosport i organizator imprez sportowych.

Filip Szołowski posiada licencję trenera Polskiego Związku Triathlonu, ale też uprawnienia instruktora pływania, kolarstwa i lekkiej atletyki. Z triathlonem związany jest od ponad 20 lat, początkowo jako zawodnik, reprezentant kraju, a także zdobywca 51 medali Mistrzostw Polski.

Jego największy sukces to brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata i 3 złote medale Mistrzostw Polski Seniorów w Triathlonie.

Wraz ze swoją firmą Labosport Polska wniósł olbrzymi wkład w rozwój triathlonu wyczynowego i amatorskiego w Polsce, zarówno jako trener, jak i organizator imprez sportowych takich jak: Garmin Iron Triathlon, Elemental Tri Series, Castle Triathlon Malbork. Organizował również m.in. takie wydarzenia jak Puchar Europy w Triathlonie czy Mistrzostwa Polski w Triathlonie.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

 1. Z całym szacunkiem ale mnie to nie zaskoczyło :

  prezes PZTri – szef Elementala
  vice prezes PZTri – właściciel iSport
  vice prezes PZTri – VENGA SPORT & TRAVEL min. (noclegi/transfery PE Olsztyn)
  Dyrektor sportowy : organizator Elemntal Tri series/PE Olsztyn/ i innych imprez związkowych

  Kto był dotychczas dyrektorem sportowym ? taki wymóg chyba jest ze strony MSiT od wielu lat skąd ta zmiana?
  Płacąc za licencje chcę wiedzieć za co płacę i komu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,189ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze