Filmowy weekend z motywem „tri”

Weekend to często jedyny moment w tygodniu, gdy można wygospodarować trochę czasu na oglądanie filmów. Jeśli szukacie czegoś o tematyce triathlonowej, mamy coś specjalnie na tę okazję – trzy filmy fabularne i cztery dokumentalne z motywem „tri”. 

Nie brakuje filmów dokumentalnych o triathlonie, za to filmów fabularnych jest jak na lekarstwo. Wybraliśmy te, które naszym zdaniem warto obejrzeć. To tylko nasza luźna propozycja. Nie jest to ranking, a bardziej wskazówka mówiąca o tym, na co warto poświęcić czas.

Filmy fabularne

Jest pewien motyw łączący poniższe filmy. Dla głównych bohaterów jest nim aksjomat zawierający się w zdaniu: Poddanie się nigdy nie wchodzi w grę.

Te trzy historie dlatego są tak fascynujące, bo pokazują wszystkim sceptykom, jak hartem ducha i determinacją można zneutralizować ograniczenia wynikające z ludzkich chorób i innych słabości. Te filmy mogą być źródłem motywacji i inspiracji dla każdego – nie tylko dla osób uprawiających triathlon. Bez wątpienia potrafią skłonić widza do refleksji, a to samo w sobie jest już bardzo wartościowe.

100 metros/100 metrów

Opis fabuły (Filmweb): Mężczyzna chorujący na stwardnienie rozsiane chce wystartować w zawodach triatlonowych Ironman.

De toutes nos forces/Ze wszystkich sił

Opis fabuły (Filmweb): Niepełnosprawny nastolatek, Julien, chcąc zbliżyć się do ojca, wpada na pomysł wzięcia udziału w triathlonie.

Najlepszy

Opis fabuły (Filmweb): Historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triathlonie.

Filmy dokumentalne

W tej kategorii powstaje najwięcej filmów o tematyce triathlonowej. Swoje produkcje kręcą zarówno twórcy prywatni, jak i organizatorzy wyścigów, np. Ironman czy PTO. Celowo pomijamy w rekomendacjach obrazy stworzone przez największe organizacje, gdyż są one najbardziej rozpowszechnione. Nam zależy na przedstawieniu wartościowych filmów, o których być może jeszcze nie słyszeliście. Oto nasze propozycje.

The man with the halo

Opis fabuły: Historia o odwadze i determinacji Tima Dona, niegdyś czołowego triathlonisty świata, który tuż przed startem w MŚ na Konie uległ wypadkowi.

The Journey

Opis fabuły: Historia przeciętnego mężczyzny stroniącego od regularnej aktywności fizycznej, który za cel obrał sobie ukończenie pełnego Ironmana.

The Last Mile

Opis fabuły: Historia czterech triathlonistów – dwóch Pro i dwóch AG – którzy szykują się do startu w zawodach 2017 Penticton ITU Long Distance Triathlon World Championships. Każdy z nich jest inny. Każdy zmaga się z różnymi problemami osobistymi. Łączy ich to, że są niezwykle zdeterminowani, żeby dotrzeć na metę.

Black & Whyte – A Norseman Story

Opis fabuły: Historia 52-letniego Grega Whyte’a, doświadczonego triathlonisty, który przygotowuje się do startu w The Norseman, czyli w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie.

Dajcie znać, jak podobały się Wam nasze propozycje. Koniecznie podzielcie się z nami w komentarzach swoimi ulubionymi filmami o tematyce triathlonowej, które nie zostały tutaj uwzględnione.

Udanych seansów.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,197FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
314SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze