Finał cyklu Garmin Iron Triathlon 2014 w Górznie

W tym sezonie pojawi się nowy punkt na mapie cyklu Garmin Iron Triathlon. Co prawda nie jest to nowy punkt na mapie imprez triathlonowych, bo przez ostatnie 25 lat, co roku odbywały się tam zawody i to te z najwyższą rangą. To miasto, które wielokrotnie gościło Mistrzostwa Polski. W nadchodzącym sezonie 19 lipca 2014 roku w Górznie odbędzie się finał cyklu Garmin Iron Triathlon. Dzień później przeprowadzone zostaną zawody towarzyszące dla dzieci. 

„Górzno to pięknie położone miasto w województwie kujawsko-pomorskim, które leży nad dwoma jeziorami – Górznieńskim i Młyńskim. Charakteryzuje się m.in. dobrą lokalizacją, a odległość od Torunia to zaledwie 90 km, Warszawy 175 km, Gdańska 205 km, Poznania 250 km.” – powiedział Filip Szołowski, który jest dyrektorem cyklu Garmin Iron Triathlon 2014.

„Mogę powiedzieć, że w Górznie zawody triathlonowe organizowane są praktycznie od zawsze. Pierwszy triathlon w Polsce zorganizowaliśmy 25 lat temu, w roku powstania Polskiego Związku Triatlonu. Od tamtego czasu, do dnia dzisiejszego, nieprzerwanie organizowaliśmy zawody o różnej randze i zasięgu. Na początku były to zawody regionalne, później zaliczane do Pucharu Polski, a od roku 1998 systematycznie zawodnicy w Górznie rywalizują ze sobą w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Podejmując współpracę z firm Labosport Polska i chcąc włączyć się w 2014 roku do największego cyklu triathlonowego w kraju jakim jest Garmin Iron Triatlon wierzę, że przyczynimy się do zwiększenia popularyzacji tej dyscypliny sportu nie tylko w naszym regionie ale również na terenie całego kraju. Nie bez znaczenia pozostanie również zwiększona promocja miasta i gminy Górzno.” – dodaje Prezydent Miasta Górzno Robert Stańko.

Pozostałe imprezy z cyklu Garmin Iron Triathlon 2014, zostaną podane do publicznej wiadomości do końca października, a rejestracja do cyklu rozpocznie się 2 stycznia 2014 roku na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl. 

 

1 52

 

GARMIN Iron Triathlon to największy w Polsce cykl imprez triathlonowych, który rozgrywany jest na dystansie 1/4 Ironmana. Czas końcowy każdej imprezy jest sumowany z pozostałymi zawodami z cyklu, dzięki czemu utworzy się ranking najlepszych zawodników. Suma czasów daje potencjalny wynik jaki osiągnęli by zawodnicy na pełnym dystansie Ironman. Organizatorem cyklu jest firma LABOSPORT Polska. 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. To będzie zupełnie nowe wydanie triathlonu w Górznie. Pływanie będzie zupełnie inne, będzie jedna strefa zmian, a nie jak dotąd dwie, trasa kolarska i biegowa też będzie zmieniona.

  2. super, że robicie Iron Triatlon w Górznie.
    Połączenie tradycji z nowoczesnością!
    Ja na pewno wystartuję.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane