Finał cyklu Triathlon Series już w niedzielę w Nieporęcie!

Finałowe zawody cyklu Triathlon Series 2018 odbędą się w nadchodzący weekend  w miejscowości Nieporęt pod Warszawą. Doskonała lokalizacja zawodów w bliskim sąsiedztwie stolicy co roku przyciąga setki triathlonistów, a w tym momencie na listach startowych widnieją już nazwiska ponad 800 zawodników. W tym roku nowością będą zawody biegowe dla dzieci Kids Run. Zawody w Nieporęcie idealnie nadają się na zakończenie sezonu triathlonowego na Mazowszu.

Triathlon Nieporęt

Tym samym podczas tej edycji zostaną rozegrane Mistrzostwa Mazowsza w Triathlonie na wszystkich trzech dystansach, które będą mieli do wyboru zawodnicy: 1/2 IM, 1/4 IM i 1/8 IM. Kto zdobędzie tytuł mistrz regionu dowiemy się 2 września 2018 roku, poznamy również zwycięzców klasyfikacji generalnej na poszczególnych dystansach oraz podsumujemy triathlonowy sezon w ramach cyklu Triathlon Series.

W Nieporęcie triathloniści mogą wystartować na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu), 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegu). Na każdym z dystansów będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, trzecia biegnie.

Impreza odbędzie się na terenie Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego Promenada w Białobrzegach. Pływanie odbędzie się w popularnym Zalewie Zegrzyńskim. Trasa rowerowa wytyczona zostanie drogami o bardzo dobrej nawierzchni asfaltowej. Trasa biegowa poprowadzona została w większości po ulicach asfaltowych, ale będą też fragmenty crossowe.

Triathlon Nieporęt

Pierwszy raz w Nieporęcie imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci i w ramach – Kids Run. Najmłodsi będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Gmina Nieporęt to znakomite miejsce na przeprowadzenie tego typu zawodów, położona jest w Kotlinie Warszawskiej, na południowym brzegu Jeziora Zegrzyńskiego.  Leżące na historycznym szlaku wiodącym z Warszawy przez Pułtusk i Suwałki do Litwy ziemie mogą poszczycić się ponad pięciusetletnią tradycją i przepięknymi krajobrazami.

Gmina Nieporęt stanowi jedyną w swoim rodzaju enklawę na Mazowszu z doskonałymi warunkami do wypoczynku i rekreacji.Jej tereny o każdej porze roku mogą stać się miejscem wypoczynku i ucieczką od zgiełku miasta. Swoje piękno zawdzięcza przede wszystkim Jezioru Zegrzyńskiemu, powstałemu w czterdziestokilometrowej długości rozlewisku rzek Narwi i Bugu.

Triathlon Series Nieporęt

Zapisy na wszystkie dystanse finałowych zawodów tegorocznego cyklu Triathlon Series w Nieporęcie. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów: www.triathloncom.pl

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,389ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze