Finał Elemental Tri Series po raz kolejny w Białymstoku

Zawody w Białymstoku, które odbędą się 20 sierpnia 2017 r., ponownie zakończą zmagania w całym cyklu Elemental Tri Series. Triathloniści do wyboru będą mieli jeden z trzech dystansów: olimpijski, sprinterski oraz supersprinterskim.

Dystans olimpijski, w formule bez draftingu, to 1,5 km pływania w Zalewie Dojlidy, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. Na tym dystansie będzie można wystartować również w trzyosobowej sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Podczas rywalizacji na dystansach sprinterskim (0,75-20-5) oraz supersprinterskim (0,2-10-2,5) dozwolony będzie drafting, czyli jazda w grupie, co z roku na rok cieszy cię coraz większym zainteresowaniem wśród zawodników.

ets2016 biaystok1

„Udział w sztafecie triathlonowej jest doskonałym wstępem do przygody z triathlonem oraz pierwszym krokiem do indywidualnego startu w tej dyscyplinie sportu. Podczas zawodów z cyklu ETS mocno stawiamy na młodszych zawodników oraz debiutantów, którym dedykujemy dystans supersprinterski” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

ets2016 biaystok2

Start, meta, strefa zmian, biuro zawodów oraz strefa expo zlokalizowane będą na plaży miejskiej w Białymstoku nad Zalewem Dojlidy, gdzie odbędzie się pływanie. Szybka trasa kolarska wytyczona zostanie głównymi arteriami miasta. Etap biegowy rozegrany zostanie w pobliżu plaży miejskiej. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci Elemental Kids na dystansach 200, 500 oraz 1000 m.

ets2016 biaystok3

„Cieszymy się, że ponownie możemy zorganizować zawody triathlonowe w Białymstoku. Rosnąca z roku na rok frekwencja pokazuje potencjał, który drzemie w tym mieście. Staramy się tak dobierać trasy, by byłe one ciekawe i widowiskowe zarówno dla zawodników, jak i kibiców” – dodał Szołowski.

ets2016 biaystok5

Elemental Tri Series to cykl zawodów triathlonowych, które mają miejsce w czterech miejscowościach. Inauguracja cyklu odbędzie się 14 maja 2017 r. w Olsztynie. Organizatorzy potwierdzili również datę zawodów w Blachowni (30.07.2017) oraz w Białymstoku (20.08.2017). Zapisy na zawody uruchomione zostaną 2 stycznia 2017 roku, o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze