Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów – Triathlon Kozienice

Po raz drugi okazało się, że z korzyścią dla klubów udało się rozegrać Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która połączyła Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików. Skupienie różnych kategorii wiekowych pozwoliło na lepszą integrację. Młodsi zawodnicy mogli przyjrzeć się starszym kolegom. Dla klubów jeden wyjazd z większą grupą to także oszczędność finansowa. Jednak każda kategoria miała do pokonania inne dystanse, co wymagało przygotowanie kilku aren. W sobotę rano odbyło się uroczyste otwarcie Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które było namiastką otwarcia igrzysk olimpijskich. Dzięki temu młodzi sportowcy mogli poczuć się wyjątkowo. Za zdobycie miejsc 1-3 młodzi triathloniści otrzymywali drugie kółka olimpijskie.

 

Kozienice znicz.jpg

Weronika Gieger zawodniczka UKS G-8 Bielany Warszawa Fot. kozienice24.pl

 

Trasy zawodów były poprowadzone na krótkich pętlach wzorując się na triathlonach międzynarodowych, w których słabsi zawodnicy muszą liczyć się z możliwością zdublowania, a w konsekwencji ściągnięcia z trasy. Celem tego jest podnoszenie poziomu sportowego oraz zbieranie doświadczenia przed startami za granicą.

 

Kozienice Górski pokazuje trasę.jpg

Jerzy Górski pokazuje trasę pływacką. Fot. kozienice24.pl

 

Na niedzielę 13 sierpnia organizatorzy zaplanowali trzy wyścigi: Triathlon Kozienice wyścig indywidualny dla amatorów na dystansie sprinterskim 750 m pływania, 19 km roweru i 4,5 km biegu, który zwyciężył Filip Przymusiński i Maria Pytel. Drugi wyścig to Otwarte Mistrzostwa Kozienic w Sztafetach także na dystansie sprinterskim oraz Otwarte Mistrzostwa Kozienic w Aquathlonie dla dzieci z podziałem na kategorie wiekowe. Dystans jaki dzieci miały do pokonania to 150 m pływania i 1 km biegu.

 

Kozienice położone są stosunkowo blisko Warszawy, bo 85 kilometrów w kierunku południowym. Obecnie po remontach dróg zawody odbywają się na równej asfaltowej nawierzchni. Organizatorem Triathlonu Kozienice jest miasto Kozienice, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, Polski Związek Triathlonu oraz chodząca legenda polskiego triathlonu – Jerzy Górski. Od 2001 roku właściciel firmy Sport Górski, zajmującej się organizacją i obsługą zawodów sportowych. W 2012 roku został doceniony przez Polski Komitet Olimpijski, w ramach 45 konkursu Fair Play, za całokształt dokonań w triathlonie, ze szczególnym uwzględnieniem powrotu, po przejściach, do aktywnego życia.

 

Kozienice Kowalski meta.jpg

Kuba Kowalki Mistrz Polski Juniorów Młodszych. Fot. kozienice24.pl

 

Wyniki:

 

MP Juniorów
1 Kamil Damentka
2. Maciej Falbogowski
3. Daniel Juszkowiec

 

MP Juniorek
1 Roksana Słupek
2. Klaudia Petters
3. Olga Masłowska

 

MP Juniorów Młodszych
1 Kuba Kowalski
2. Dawid Goryński
3. Tomasz Maksymowicz

 

MP Juniorek Młodszych
1 Magdalena Sudak
2. Marta Sikora
3. Paulina Bohater

 

MP Młodzików
1 Maksymilian Kopiczko
2. Jakub Bogusiewicz
3. Dawid Mielke

 

MP Młodziczek
1 Ada Skrzypczak
2. Martyna Bugała
3. Eleonora Tyndzik

 

MP Sztafet Mieszanych w ramach OOM
1 Województwo Mazowieckie – Zuzanna Sudak, Kuba Kowalski, Magdalena Sudak, Tomasz Maksymowicz
2. Województwo Warmińsko-Mazurskie – Katarzyna Rumińska, Szymon Dzik, Maja Bużycka, Dawid Goryński
3. Województwo Zachodniopomorskie – Julia Sanecka, Mateusz Janaszkiewicz, Joanna Woźniak, Jakub Heda

 

Link do pełnych wyników:
http://sts-timing.pl/event/triathlon-kozienice-2/

 

kozienice logo.jpg

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane