Finał Pucharu Polski w Triathlonie już w najbliższą niedzielę!

Już w tę niedzielę, 21 sierpnia, w Białymstoku odbędzie się finał Pucharu Polski w Triathlonie, który rozgrywany jest na dystansie sprinterskim w ramach cyklu Elemental Tri Series. Na listach startowych widnieją nazwiska ponad 500 zawodników. Do stolicy Podlasia przyjedzie grono najlepszych polskich triathlonistów, wśród których zobaczymy m.in. Jacka Krawczyka, Tomasza Marcinka, Kamila Damentkę – młodego zawodnika, który pokazał się z bardzo dobrej strony w ostatnim Pucharze Europy Seniorów w Malmo zajmując 22 miejsce, a także Małgorzatę Szczerbińską.

To właśnie w niedzielę okaże się, kto zostanie zwycięzcą klasyfikacji generalnej PP. Mocnym faworytem jest Jacek Krawczyk – tegoroczny medalista Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie olimpijskim i lider PP po trzech edycjach, a także Tomasz Marcinek, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie supersprinterskim i Młodzieżowy Mistrz Polski na dystansie sprinterskim, a także olimpijskim z 2014 roku, zajmujący obecnie drugie miejsce w „generalce”. Wśród kobiet możemy spodziewać się rywalizacji między Małgorzatą Szczerbińską, która prowadzi w klasyfikacji generalnej, a Aleksandrą Rudzińską, zajmującą drugie miejsce z różnicą niecałych trzech minut.

ets2015 biaystok1

„Jesteśmy bardzo ciekawi jak rozegra się ostatni etap Pucharu Polski i kto wygra w klasyfikacji generalnej. Cieszy nas duże zainteresowanie PP, szczególnie wśród młodszych zawodników, którzy mieli okazję stanąć na linii startu wraz z najlepszymi polskimi triathlonistami” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

Elemental Tri Series to nie tylko Puchar Polski na dystansie sprinterskim, to także zawody na dystansie olimpijskim (1,5-40-10) dla licznych kategorii wiekowych, w których bierze udział największe grono zawodników. Ponadto w cyklu ETS 2016 zawodnicy mogą zmierzyć się z dystansem dla początkującym czyli supersprintem, który składa się z 200 metrów pływania, 10 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu.

ets2015 biaystok3

Start, meta, strefa zmian, biuro zawodów oraz strefa expo będą mieściły się nad Zalewem Dojlidy, gdzie odbędzie się pływanie. Następnie zawodnicy udadzą się na trasę rowerową, która poprowadzona zostanie głównymi ulicami Białegostoku. Etap biegowy zostanie rozegrany na nowej trasie, niemal w całości po drogach asfaltowych. Zmagania triathlonistów poprzedzą tradycyjnie zawody biegowe dla dzieci Elemental Kids, na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz na 1000 m (12-15 lat). To nie wszystkie atrakcje, które czekają na najmłodszych. Będą mogły one skorzystać z bezpłatnej strefy rodzinnej firmy Beko, w której znajdą dmuchaną zjeżdżalnię, basen z kulkami czy bezpłatny popcorn.

Zawody w Białymstoku są ostatnią edycją tegorocznego cyklu Elemental Tri Series. Wcześniej triathloniści ścigali się w Olsztynie (15.05.2016), Augustowie (12.06.2016) oraz w Blachowni (31.07.2016) na jednym z trzech powyższych dystansów.

ets2015 biaystok5

Cały czas można zapisywać się na zawody Elemental Tri Series Białystok, zarówno na triathlon, jak i na zawody biegowa dla dzieci i młodzieży. Aby wziąć udział w imprezie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu cyklu na Facebooku: https://www.facebook.com/triathlonseriespl/.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane