Flora Duffy kontynuuje serię zwycięstw – WTS Yokohama

Trzeci przystanek serii Mistrzostw Świata WTS to Jokohama. Zawody rozgrywały się na dystansie olimpijskim 1,5-40-10. Miasto to jest nieprzerwanie od 2009 organizatorem tych zawodów. Zawody po raz drugi z rzędu wygrała Flora Duffy BER.

Triathlonistki przystąpiły do pływania w piankach gdyż temperatura wody wynosiła 18 stopni. Temperatura powietrza to 22 stopnie w cieniu. 1500 metrów było podzielone na dwa okrążenia przerwane wyjściem z wody. Flora Duffy wyszła jako pierwsza z wody, tuż za nią ukończyły pływanie Summer Cook USA i Katie Zaferes USA.

Na początku części kolarskiej Flora Duffy wraz z Katie Zaferes uformowały duet, który zdołał uciec od peletonu. Ich przewaga wynosiła ponad 10 sekund, lecz z każdym okrążeniem topniała. Brakowało współpracy pomiędzy triathlonistkami, wyglądało na to, że Katie nie dawała zmian Florze. Po 10 kilometrze peleton wchłonął te zawodniczki. Flora miała dużo szczęścia. Po tym jak już znalazła się w dużej grupie rowerowej Alice Betto ITA i Kristen Kasper USA zderzyły się na zakręcie co skutkowało upadkiem. Flora była blisko tego zdarzenia, które mogło przekreślić również jej wyścig. W innym miejscu, na ciasnym zakręcie doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Anna Godoy Contreras ESP z dużą prędkością uderzyła w bariery. Triathlon w Jokohamie niestety zbierał żniwo jeśli chodzi o wypadki na części kolarskiej zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Bieg najszybciej rozpoczęły ponownie Flora Duffy wraz z Katie Zaferes. Ta dwójka biegła wspólnie przez około 2 kilometry. Dalej Katie nie utrzymała tempa triathlonistki z Bermudów. Kolejne 8 km to samotny bieg Flory Duffy po zwycięstwo. Drugie miejsce utrzymała Katie Zaferes. Podium zamknęła Non Stanford GBR.

Historyczny wyścig z udziałem polskiej triathlonistki miał miejsce właśnie w Jokohamie, kiedy to Agnieszka Jerzyk stanęła na podium serii WTS w 2014 roku. Agnieszka zajęła wtedy trzecie miejsce, przed nią uplasowała się utytułowana Gwen Jorgensen USA i światowej klasy zawodniczka Ai Ueda JPN. Przypomnijmy sobie ten wyścig w skrócie poniżej.