Flora Duffy z potrójnym tytułem Mistrzyni Świata

To był zdecydowanie najlepszy sezon dla Flory Duffy (BER). W miniony weekend zdobyła kolejny tytuł Mistrzyni Świata, ITU Cross Triathlon World Chamiponship, które odbyły się w Snowy Mountains, w Australii. Było to w tym roku już trzecie znaczące zwycięstwo. Flora Duffy w tym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Świata ITU na dystansie olimpijskim wyprzedzając Gwen Jorgensen. Następnie wygrała Xterra World Championship na Hawajach. Sezon dla tej triathlonistki w tym roku trwał od początku marca do końca listopada. Przez cały rok utrzymywała wysoką formę na każdych zawodach, kończąc rok z trzema tytułami mistrzowskimi.

Flora startowała jako faworytka tych zawodów. Prowadziła od samego początku do mety. Zawodniczka wyszła z wody sama z 1 minutą przewagi. Flora znana jest z bardzo mocnej jazdy na rowerze, w cross triathlonie przydają się także umiejętności techniczne, które ma doskonale opanowane. Na trasie rowerowej nie miała sobie równych, dwie pętle długości prawie 33 km pokonała o 5 i pół minuty szybciej od kolejnej drugiej zawodniczki. Flora mogła spokojnie biec do mety. Na końcu uzyskała aż 4 minuty przewagi nad Barbarą Riveros (CHI), która zdobyła tego dnia srebro. Trzecie miejsce przypadło Suzanne Snyder (USA), która na XTERRA także zdobyła trzecie miejsce.

“To był szalony pomysł, który pojawił się w mojej głowie tuż po wygranej serii WTS w Cozumel. Pomyślałem, że jeszcze są dwa tytuły mistrzowskie, które mogę wygrać. Jeśli chcesz wygrać ciągle jesteś pod presją, musisz zwracać uwagę na wszystkie szczegóły i ścigać się na najwyższym poziomie.” – powiedziała Flora Duffy.

 

 FloraDuffyZPotrojnymTytulemMistrzyniSwiata1

Fot. triathlon.org

Wśród mężczyzn wygrał Ruben Ruzafa (ESP). Było to jego trzeci z rzędu tytuł Mistrz Świata ITU Cross Triathlon. Ruben ma na swoim koncie także trzy zwycięstwa w Mistrzostwach Świata XTERRA. Po wyjściu z wody na 16 miejscu, odrabiał straty na rowerze uzyskując zdecydowanie najszybszy czas w tej części triathlonu. Na biegu nie pozwolił aby ktokolwiek z rywali go wyprzedził. Po zawodach Ruben powiedział:

“Z każdym okrążeniem starałem się rozpędzać, na ostatnim kółku dałem z siebie wszystko i dotarłem na metę pierwszy. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ na Hawajach ciężko było przegrać na ostatnich 2 kilometrach wyścigu.”

W mistrzostwach nie brał udziału żaden zawodnik z Polski.

1. Flora Duffy (BER) 2:54:11
2. Barbara Riveros (CHI) 2:58:05
3. Suzanne Snyder (USA) 3:05:45
4. Charlotte McShane (AUS) 3:08:13
5. Myriam Guillot-Boisset (FRA) 3:10:39

1. Ruben Ruzafa (ESP) 2:34:25
2. Josiah Middaugh (USA) 2:37:43
3. Braden Currie (NZL) 2:38:14
4. Brice Daubord (FRA) 2:40:12
5. Ben Allen (AUS) 2:40:49

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze