Flora Duffy: “Złamałam kość dłoni. Na pływaniu. Możecie w to uwierzyć?!”

0

Flora Duffy, dwukrotna Mistrzyni Świata ITU, jedna z pretendentek do medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo, złamała kość dłoni podczas treningu pływackiego w Stellenbosch w RPA. Na swoich profilach w mediach społecznościowych (Twitter, Facebook) Duffy napisała:

“Złamana ręka. Na pływaniu. Możecie w to uwierzyć?! Na ostatnich 15m szybkich 400m uderzyłam lewą ręką w linę na torze.”

Prześwietlenie pokazało, że pękła 5 kość śródręcza.

fot. Facebook, Flora Duffy

Duffy przeszła operację i zapewnia, że szybko wróci do treningów.

Latem weźmie udział w swoich czwartych Igrzyskach Olimpijskich, reprezentując Bermudy (terytorium zamorskie zależne od Wielkiej Brytanii na Oceanie Atlantyckim). Wcześniej startowała w IO w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio (2016), gdzie zajęła 8 miejsce.

Jest również Mistrzynią Świata ITU w Cross Triathlonie, pięciokrotnie wygrywała też zawody XTERRA World.

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here