Hawaje w Roth, czyli mistrzowska obsada na zawodach serii Challenge

Triathlon DATEV Challenge Roth ze światową czołówką. 5 lipca szykuje się na dystansie ironman wyścig z hawajską obsadą. Swoją obecność potwierdzili obecni mistrzowie Jan Frodeno i Anne Haug. Na lini startu stanie pełne męskie i damskie podium z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Kona 2019: Timothy O’Donnell, Sebastian Kienle, Lucy Charles-Barclay i Sarah Crowley.

Jeszcze kilka tygodni temu nie było wiadomo, czy Sebastian Kienle postawi kropkę nad „i”, dołączając do mistrzowskiego składu, ale organizatorzy mogli niedawno pochwalić się wspaniałą wiadomością – podium z Kona startuje w Roth! Sebastian Kienle:

„Dokładnie dziesięć lat temu w Roth zaczęła się moja długodystansowa kariera triathlonisty. Teraz mam 36 lat i chcę brać udział w najważniejszych wyścigach na świecie.”

Kienle to jeden z najlepszych niemieckich triathlonistów – mistrz świata z Hawajów 2014 i mistrz DATEV Challenge Roth 2018. Dla Jana Frodeno, obecnie najlepszego triatlonisty na świecie, taka obsada zawodów to spełnienie marzenia o ściganiu się z najlepszymi w jego ojczystym kraju. Będzie miał okazję walczyć o poprawę rekordu z 2016 roku, kiedy to uzyskał czas 7:35:39.

To nie koniec światowej klasy zawodników, którzy przyjadą walczyć o podium w Roth. Swój udział potwierdzili również: Australijczycy: Cameron Wurf, Josh Amberger, Luke McKenzie i Matt Burton, a także Cody Beals z Kanady, Joe Skipper z Wielkiej Brytanii i ubiegłoroczny wicemistrz Szwecji, Jesper Svensson.

Wśród kobiet obok Anny Haug na lini startu staną: Lucy Charles-Barclay i Sarah Crowley. Panie będą walczyć nie tylko o podium, ale również o pobicie rekordu Chrissie Wellington z 2011 roku. 4-krotna mistrzyni Ironman Hawaii ukończyła wtedy zawody z czasem 8:18:13. Wszystkich ciekawi, co na tak szybkiej trasie zrobi Anne Haug, która wystartuje w Roth po raz pierwszy. W ubiegłym roku Lucy Charles-Barclay wygrała te zawody, uzyskując czas 8:31:09.

Oprócz hawajskiego podium, 5 lipca w Niemczech zmierzą się jeszcze takie zawodniczki kategorii pro jak: Laura Siddall (GBR), Rachel McBride (CAN) i Beth McKenzie (USA).

 

 

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane