Frodeno kontra Blummenfelt na Ibizie? To już prawie pewne!

Pojedynek Kristiana Blummenfelta i Jana Frodeno to rywalizacja, na którą czeka spora część świata triathlonu. Teraz praktycznie pewne jest, że zawodnicy zmierzą się na Ibizie podczas PTO European Open!

Niezwykle ciekawie zapowiada się pierwszy tegoroczny wyścig organizacji PTO, czyli European Open. Odbędzie się już 6 maja, a jednym z wyczekiwanych pojedynków jest rywalizacja mistrza świata IRONMAN Kristiana Blummenfelta z legendą triathlonu Janem Frodeno. Obaj zawodnicy potwierdzili chęć rywalizacji!

„Blu” chce wygrać w pierwszym starcie

Kristian Blummenfelt zdobył w zeszłym roku tytuł mistrza świata na pełnym dystansie. Następnie ponownie w St. George zdobył złoto na dystansie 70.3. Nie było jednak wiadomo, gdzie Norweg w ogóle rozpocznie tegoroczny sezon. W rozmowach wspominał tylko ogólne plany i chęć przygotowania do igrzysk w Paryżu.

Trener Blummenfelta w rozmowie z Tri247 mówi, że pierwszym startem „Blu” w tym sezonie będzie właśnie PTO European Open. Tydzień później zawodnik poleci na zawody WTCS do Jokohamy. Jedno jest pewne – oba wyścigi będzie chciał wygrać, ale w tym roku priorytetem nie będzie wysoka pozycja w klasyfikacji zawodów World Triathlon.

– To właśnie oznacza, że chce ścigać się na Ibizie. To będzie jego pierwszy wyścig, a w następny weekend uda się do Jokohamy. Ciekawie będzie zobaczyć, w jaki sposób to na niego wpłynie – powiedział Olav Aleksander Bu.

Frodeno otrzyma dziką kartę?

Jan Frodeno jest jednym z zawodników, który prawie na pewno wystąpi na Ibizie. Niemiec chciał sezon rozpocząć na dystansie 70.3 podczas IRONMAN Oceanside, ale wykluczyła go choroba. Start na hiszpańskiej wyspie będzie pierwszym od czerwca zeszłego roku, kiedy zszedł z trasy Challenge Roth.

ZOBACZ TEŻ: IRONMAN 70.3 Oceanside. Na starcie zabraknie też Frodeno

Niemiec nie ma gwarantowanej kwalifikacji, a więc musi liczyć na dziką kartę od PTO. W lutym poprosił… Blummenfelta o załatwienie kwalifikacji. Norweg odpowiedział, że „musi trochę podzwonić”. Frodeno zapowiedział też wcześniej, że Ibiza będzie jednym z jego wyścigów w ostatnim profesjonalnym sezonie występów.

Dziennikarze typują, że dziką kartę otrzyma także Alistair Bronwnlee. Dwukrotny złoty medalista olimpijski od dawna wspiera PTO. W zeszłym sezonie zajął dopiero 26. miejsce podczas Canadian Open.

Przypomnijmy, że start na Ibizie gwarantowany ma 26 topowych zawodników rankingu PTO. Organizatorzy planują przyznać 4 dzikie karty. Podczas wyścigu oprócz wymienionych zawodników powinniśmy zobaczyć między innymi Magnusa Ditleva, Sama Laidlowa, Sama Longa, Joe Skippera oraz Bena Kanute’a.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze