Futurystyczne miasto gospodarzem finału Super League Triathlon

Znamy już lokalizację wielkiego finału Super League Triathlon. Tym razem triathloniści spotkają się w jednym z najbardziej innowacyjnych miejsc na kuli ziemskiej – mieście Neom w Arabii Saudyjskiej.

To będzie intensywne i pełne wrażeń kilka tygodni dla wszystkich uczestników widowiskowej triathlonowej ligi. Trzy wyścigi w Europie, jeden za oceanem, a na deser „le grande finale” na Półwyspie Arabskim. Trzy dni temu Super League Triathlon oficjalnie ogłosiło gospodarza tegorocznej serii wyścigów. 29 października w futurystycznej metropolii zwanej Neom do ostatniej w tym sezonie „super” rywalizacji staną wybrani zawodnicy.

5 wyścigów w różnych lokalizacjach

Będzie spektakularnie i bardziej widowiskowo, niż dotychczas – to właśnie obiecują organizatorzy oryginalnej serii wyścigów, które zasłynęły z innej, niż klasyczna formuły. Super League Triathlon 2022 bez wątpienia zapewni startującym maksymalną intensywność i wiele emocji. W odróżnieniu od standardowych zawodów bowiem trzy dyscypliny (pływanie, rower, bieganie) mieszane są w różnych kolejnościach oraz… ilościach.

W tym roku uczestnicy serii spotkają się pięciokrotnie. Prawie co tydzień i w różnej lokalizacji — by jeszcze bardziej urozmaicić rywalizację. Na finałowe „rozgrywki” triathloniści przylecą do Arabii Saudyjskiej, by ścigać się w globalnym ośrodku sportowym wykorzystującym innowacyjne podejście do aktywności fizycznej.

To właśnie w robiącej ogromne wrażenie metropolii Neom odbędzie się finał zmagań największych w historii mistrzostw Super League Series, podczas których rozegrają się wyścigi indywidualne oraz zespołowe. A będzie o co walczyć – w puli nagród jest 1,8 mld dolarów, które z pewnością będą dodatkową motywacją do tego, by wrzucić „jeszcze wyższy bieg”.

Super League Triathlon 2022

Data Miejsce Format
4 września Londyn, Wielka Brytania Triple Mix
11 września Monachium, Niemcy Enduro
17 września Malibu, Kalifornia Eliminator
2 października Tuluza, Francja Triple Mix
29 października Neom, Arabia Saudyjska Enduro

Objaśnienie każdego z trzech formatów znajdziecie, klikając tutaj.

Nie tylko sportowa rywalizacja

Triathloniści, którzy wezmą udział w eventach poza wyścigami, będą również zaangażowani w działalność społeczną. Wstępnie wiadomo, że pomogą oni w promocji nowo utworzonej Saudyjskiej Federacji Triathlonu — szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce.

Niecałe trzy tygodnie dzielą nas od momentu, kiedy na pierwszą arenę wkroczą wybrani zawodnicy. Słowem klucz jest właśnie „wybrani”. W przyszłym tygodniu okaże się bowiem, których z nich będziemy oglądać podczas pięciu widowiskowych imprez.

Wszystkie wyścigi Super League Triathlon będziecie mogli śledzić na bieżąco – wystarczy zapisać się na darmową transmisję na stronie superleaguetriathlon.com.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsza zawodniczka drużyny amerykańskiej nie wystartuje na Pucharze Collinsa

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane