Gala PZTri: Stępniak zawodnikiem roku, ChampionMan doceniony kolejny raz 

Wraz z rozpoczynającym się sezonem 2024 po raz kolejny odbyła się gala Polskiego Związku Triathlonu. Nagrodzono najlepszych zawodników oraz trenerów. Triathlonowa społeczność wybrała również imprezę roku 2023. 

ZOBACZ TEŻ: Najlepsi zawodnicy chcą zbojkotować UTMB i Ironman Group: „Obecny kierunek nas niepokoi”

W sobotę 20 stycznia w warszawskim hotelu Marriott odbyła się trzecia edycja gali Polskiego Związku Triathlonu. Podczas imprezy wręczone zostały nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek AG, sportu kwalifikowanego. Wyróżniono również TOP3 zawodników i zawodniczek Grand Prix w Aquathlonie. Oprócz tego wyłoniono zwycięzców w kategoriach „trener roku”, „zawodnik roku” oraz „impreza roku”. 

Gala PZTri – kto z nagrodami?

Na początku gali nagrodzone zostały trzy najwyżej sklasyfikowane osoby z rankingu Grup Wiekowych PZTri (klasyfikacja zawodników dostępna tutaj) oraz TOP3 zawodników i zawodniczek Grand Prix w Aquathlonie (klasyfikacja dostępna tutaj). Następnie wyróżniono triathlonistów sportu kwalifikowanego w kategoriach od młodzika, przez juniora młodszego, juniora, młodzieżowca, aż po kategorię open.

W kategorii open pierwsze miejsce zajęła Magdalena Sudak, drugie Marta Łagownik a trzecie Józefina Młynarska. Wśród mężczyzn pierwsze trzy nagrody przypadły kolejno Maciejowi Bruździakowi, Mateuszowi Głuszkowskiemu oraz Marcelowi Kozaczkiewiczowi. 

Trenerem roku 2023 został Filip Przymusiński, a statuetka triathlonisty roku powędrowała do Kacpra Stępniaka. Spory sukces odniosła również impreza ChampionMan Duathlon Czempiń. Już drugi rok z rzędu została wybrana w plebiscycie na imprezę roku. W głosowaniu w ostatniej z kategorii kluczowe znaczenie mieli zawodnicy, ponieważ to oni w specjalnie przygotowanym formularzu wybierali spośród trzydziestu sześciu imprez objętych systemem licencyjnym PZTri. 

Na gali PZTri wyróżnione również zostały kluby, które zdobyły największą liczbę punktów w Klubowej Klasyfikacji Końcowej Pucharu Polski za rok 2023. Podium zdobyły: SportWise, KU AZS UAM Poznań oraz UKS G-8 Bielany-Triathlon. 

Wręczone zostało również wyróżnienie w programie „Potrójne mistrzostwo”. Otrzymała je Aleksandra Ferchmin za 10. miejsce w mistrzostwach Europy Juniorów w Balikesir. 

Szczegóły dotyczące gali dostępne są na oficjalnej strojenie Polskiego Związku Triathlonu.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane