Garmin Iron Triathlon 2015 zawita na Kaszuby!

W nadchodzącym sezonie pojawi się nowy punkt na triathlonowej mapie naszego kraju. Niezwykle dziewicze tereny, urokliwe trasy, piękne krajobrazy, doskonałe drogi, a także bliskość natury, to tylko niektóre zalety czwartego etapu cyklu Garmin Iron Triathlon 2015, który odbędzie się 5 lipca w Stężycy.

 

„Bardzo cieszymy się z faktu, iż Gmina Stężyca będzie uczestniczyć w Ogólnopolskim cyklu Garmin Iron Triathlon 2015. Jest to dla Nas wielka szansa, aby poprzez zorganizowanie tej imprezy, Stężyca zaistniała na sportowej mapie Polski.” – powiedział Wójt Gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski. „Zachęcamy gorąco całą społeczność sportowców oraz wszystkich mieszkańców Pomorza, do udziału w imprezie.” – dodaje.

 

foto stezyca_34

 

Stężyca, to gmina w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w centralnej części Pojezierza Kaszubskiego, leżąca między Jeziorem Raduńskim Górnym, a Jeziorem Stężyckim na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Jest to idealne miejscem do aktywnego spędzania czasu. To właśnie tutaj 5 lipca będzie można spotkać setki triathlonistów i ich rodziny.

 

„Stężyca, która leży zaledwie 50 km od Trójmiasta to nowa lokalizacja w naszym cyklu. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ¼ Ironmana. Pływanie będzie odbywało się na jeziorze Raduńskim, natomiast trasa kolarska będzie przebiegała przez gminę, po bardzo dobrych nawierzchniach asfaltowych. Bieg zostanie poprowadzony na pętlach w okolicy nowego amfiteatru, a także po terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

 

DSC 4400_small

 

Zapraszamy na oficjalną stronę internetową cyklu www.irontriathlon.pl oraz na facebookowy profil imprezy www.facebook.com/irontriathlon . Zapisy do cyklu ruszają 2 stycznia 2015 roku.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze