Garmin Iron Triathlon Elbląg 2020 – kolejne zawody na atestowanej trasie

Garmin Iron Triathlon Elbląg 2020 – kolejne zawody na atestowanej trasie! Zapisy już od 7 sierpnia!
Garmin Iron Triathlon 2019 zbliża się do końca, a już prezentujemy czwarty etap przyszłorocznego cyklu! Podobnie, jak i w tym roku w ostatni weekend lipca triathloniści spotkają się w Elblągu! Zawody odbędą się 26 lipca 2020. Jedyna atestowana trasa, znakomita lokalizacja zawodów i tłumy kibiców sprawiają, że ta impreza za każdym razem wyróżnia się doskonałą atmosferą. Zapisy ruszą w środę – 7 sierpnia o godz. 12:00 na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl.

JEDYNA TRASA Z ATESTEM!
Garmin Iron Triathlon Elbląg to przede wszystkim ciekawa i szybka trasa oraz doskonałe usytuowanie zawodów w samym centrum miasta. Strefa zmian znajduje się na urokliwej Starówce na Bulwarze Zygmunta Augusta, a dobiegi są niezwykle krótkie. Jednak to co wyróżnia zawody Garmin Iron Triathlon w Elblągu to zdecydowanie możliwość rywalizacji na jedynej trasie triathlonowej posiadającej atest! Etap pływacki zawodów został zmierzony metodą geodezyjną, a trasa kolarska i biegowa wymierzona przez licencjonowanego atestatora z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dobre wyniki na płaskiej i idealnie zmierzonej trasie cieszą zatem podwójnie! Pływanie ponownie odbędzie się w rzece Elbląg. Następnie zawodnicy pojadą Trasą Unii Europejskiej i drogą wojewódzką nr 503, aż do nawrotu w Kamionku Wielkim. Trasa biegowa prowadzić będzie przez ścisłe centrum Starego Miasta. Rywalizacja zakończy się tradycyjnie na Placu przed Katedrą św. Mikołaja.

#BREAKING1h50’
Triathloniści, którzy przyjadą do Elbląga będą mieli niepowtarzalną okazję do ścigania się na szybkiej i atestowanej trasie co ułatwia bicie rekordów. Od 2018 roku podczas Garmin Triathlon Elbląg odbywa się challenge #breaking1h50’ w przypadku mężczyzn i #breaking2h wśród kobiet rywalizujących na dystansie 1/4 IM! Zawodnicy, którzy tego dokonają i pobiją tym samym rekord Polski wyjadą z Elbląga bogatsi o 10.000 zł. Do tej pory nikomu nie udało się tego dokonać, ale w przyszłym sezonie będzie do tego kolejna okazja.

TYSIĄCE KIBICÓW
W tym roku w ramach Garmin Iron Triathlonu w Elblągu padł rekord frekwencji, a z płynących od zawodników opinii wynika, że ten etap cyklu doceniają między innymi za niezwykle widowiskową lokalizację! Elbląg to bez wątpienia doskonałe miejsce do przeprowadzenia zawodów. Już w chwili, gdy ta impreza pojawiła się na mapie cyklu w 2016 roku została doceniona przez ogólnopolski portal Akademia Triathlonu i wyróżniona nagrodą „Debiut Roku”. To właśnie tutaj co roku podczas triathlonowych zmagań pada też rekord frekwencji w liczbie kibiców, którzy dopingują zawodników na każdym etapie zawodów. Zgromadzeni na elbląskiej Starówce mają okazję do śledzenia zaciętej rywalizacji najlepszych, polskich triathlonistów oraz amatorów tej dyscypliny i debiutantów, którzy pierwszy raz chcą spróbować swoich sił w triathlonie. Praktycznie od startu do mety w Elblągu zawodnicy są na wyciągnięcie ręki, a kibice znajdują się w samym centrum wydarzeń.

TRZY DYSTANSE DLA KAŻDEGO
W 2020 roku w Elblągu zawodnicy będą mogli rywalizować na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu, 1/4 IM, czyli najbardziej popularnej, klasycznej „ćwiartce” (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz najkrótszej, idealnej dla debiutantów 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). W Elblągu, tak jak podczas innych imprez cyklu, będzie można wziąć udział w rywalizacji indywidualnej lub w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Tradycyjnie rywalizować będą także najmłodsi, podczas zawodów biegowych – Garmin Kids: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat)

PAKIET DO WYBORU
Podczas rejestracji na zawody Garmin Iron Triathlon 2020 można wybrać jeden z
trzech rodzajów pakietów startowych, które różnią się zakresem świadczeń,
zawartością oraz ceną. Do wyboru są pakiety: Basic, Standard i Premium.
Zawodnicy, którzy skorzystają z zapisów na zawody w Elblągu w pierwszym progu
opłat, tj. opłacą start do 30 września i ewentualnie zrezygnują ze startu do końca
listopada 2019, będą mieli możliwość otrzymania 100% zwrotu opłaty startowej bez
podania przyczyny. Co ważne, zapewniają sobie miejsce na liście startowej bez
ryzyka utraty wpisowego!

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!
Zapisy na przyszłoroczny etap cyklu Garmin Iron Triathlon Elbląg ruszą w środę – 7 sierpnia o godz. 12:00 na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl. Tradycyjnie dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Pre-zapisy na Garmin Iron Triathlon Elbląg 2020 dla zawodników, którzy w poprzednich edycjach startowali w tej lokalizacji ruszyły w poniedziałek 5 sierpnia o godz. 12:00 i potrwają do środy 7 sierpnia do godz. 10:00. Na triathlonistów, którzy skorzystają z tej opcji, oprócz gwarancji miejsca na liście startowej, czeka specjalny rabat w wysokości 20 zł do wykorzystania na dowolnym dystansie.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,869FaniLubię
558ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X