Ruszyły zapisy na Garmin Iron Triathlon Gołdap 2020!

Poznajcie kolejny termin imprezy wchodzącej w skład cyklu Garmin Iron Triathlon 2020! W przyszłym sezonie 12 lipca 2020, widzimy się u stóp solankowych tężni, w przepięknej Gołdapi. Zapisy na GIT Gołdap 2020 ruszyły w środę 9 października 2019 na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl.

MALOWNICZA TRASA!
Garmin Iron Triathlon w Gołdapi charakteryzuje przede wszystkim niezwykle piękną i malowniczą trasą. Na zawodników czekają m.in. tężnie solankowe, zielona okolica i najczystsze powietrze w kraju! Zawody Garmin Iron Triathlon w Gołdapi rozpoczną się pływaniem, które odbędzie się w Jeziorze Gołdap znajdującym się na granicy Polski i Rosji. Strefa zmian tradycyjnie usytuowana będzie w okolicy tężni i to właśnie stamtąd zawodnicy wyruszą na trasę rowerową. Etap kolarski w Gołdapi charakteryzuje się lekko pofałdowaną trasą z dobrej jakości asfaltem, która wytyczona jest wzdłuż południowego krańca Puszczy Romnickiej w kierunku miejscowości Pluszkiejmy. Etap biegowy zostanie poprowadzony ulicami oraz urokliwymi ścieżkami mazurskiego uzdrowiska, zaś sam finisz czeka w samym centrum solankowych tężni!

WALORY PRZYRODNICZE
Podczas zmagań triathlonowych w Gołdapi na zawodników czeka wręcz idealny na skalę naszego kraju mikroklimat. Przeprowadzone tu badania wykazały, że w tym regionie powietrze jest najczystsze w Polsce. Dodatkowym atutem tej miejscowości są wody gruntowe, które mają cechy wód mineralnych i lecznicze właściwości, głównie ze względu na odkryte w pobliżu bogate złoża borowiny – torfu, który jest jednym z najcenniejszych darów natury. W dzielnicy uzdrowiskowej miasta znajduje się pijalnia wód mineralnych i leczniczych. Należy również wymienić wcześniej wspomniane tężnie solankowe i długą promenadę, z której widać leżące na granicy kraju Jezioro Gołdap.

RYWALIZACJA NA TRZECH DYSTANSACH
W 2020 roku w Gołdapi zawodnicy ponownie będą mogli rywalizować na jednym z trzech dystansów:
– 1/2 IM, która składa się 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu,
– 1/4 IM, czyli popularna „ćwiartka” (0,95 km – 45 km – 10,55 km),
– 1/8 IM, dystans idealny dla debiutantów (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km).
Oprócz startów indywidualnych nie zabraknie również możliwości rywalizacji w trzyosobowej sztafecie, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Tradycyjnie rozegrana zostanie impreza towarzysząca dla dzieci. Najmłodsi rywalizować będą na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) lub 1000 m (12-15 lat)


KTÓRY PAKIET WYBIERASZ?
Nowością w ramach zapisów na zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon 2020 jest możliwość wyboru jednego z trzech rodzajów pakietów startowych. Pakiety różnią się zakresem świadczeń, zawartością oraz ceną. Do wyboru są pakiety: Basic, Standard i Premium. Pakiet Basic to podstawowy pakiet zawierający dużą ilość świadczeń. W drugim pakiecie – Standard, oprócz podstawowych świadczeń znajdą się dodatkowo: unikatowy kubek zawodów Garmin Iron Triathlon z danej lokalizacji oraz dedykowana wybranemu etapowi okolicznościowa koszulka. W pakiecie Premium zawodnicy otrzymają dodatkowo unikatowy, szybkoschnący ręcznik. Osoby, które zapiszą się na zawody w Gołdapi w pierwszym progu opłat, tj. opłacą wpisowe do 31 października i ewentualnie zrezygnują ze startu do końca listopada 2019,w razie rezygnacji otrzymają 100% zwrotu opłaty startowej bez podania przyczyny. Tym samym można zapewnić sobie miejsce na liście startowej bez żadnego ryzyka!

ZAPISY!
Zapisy na Garmin Iron Triathlon w Gołdapi prowadzone są poprzez oficjalną stronę cyklu: www.irontriathlon.pl. Tradycyjnie dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,475ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane