Garmin Iron Triathlon Brodnica – przedostatni etap zmagań w tegorocznym cyklu!

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia zmagań w ramach przedostatniego etapu tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon w Brodnicy. Urokliwa Brodnica od sześciu lat gości w kalendarzu imprez triathlonowych w naszym kraju, ale po raz pierwszy będzie gospodarzem etapu najstarszego i największego cyklu triathlonowego. Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę – 25 sierpnia!

Podczas Garmin Iron Triathlon Brodnica 2019 triathloniści będą mieli do wyboru trzy dystanse: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu), popularną „ćwiartkę”, czyli 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz najkrótszy dystans 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km), który najczęściej wybierają debiutanci chcący spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Na każdym z dystansów oprócz rywalizacji indywidualnej odbędą się również wyścigi sztafet, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Tradycyjnie podczas zawodów z cyklu GIT odbędzie się również impreza towarzysząca – Garmin Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci. Najmłodsi rywalizować będą na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m. 

Etap pływacki podczas brodnickich zawodów odbędzie się w Jeziorze Niskie Brodno. Przy jeziorze znajduje się plaża oraz pięknie położony, nowoczesny i funkcjonalnie zagospodarowany teren przystani kajakowej na Zakolu Drwęcy. Zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/2 IM będą mieli do pokonania 2 pętle, a na 1/4 IM i 1/8 IM 1 pętlę. Trasa kolarska prowadzić będzie ul. Wczasową, przez Żmijewo, w stronę miejscowości Zbiczno. Pętla biegowa zostanie poprowadzona wzdłuż ul. Wczasowej. Biuro zawodów będzie mieściło się w Restauracji Omega (Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Zielone Wzgórze), a meta i strefa zmian znajdować się będą na terenie Kompleksu.

Powiat brodnicki, w granicach którego znajduje się 10 gmin ze względu na swoje walory przyrodnicze i krajobrazowe znalazł się w granicach obszaru funkcjonalnego „Zielone Płuca Polski”. Występuje tu ponad 100 akwenów. Chętni do wypoczynku nad wodą znajdą tu wytchnienie w otoczeniu skarbów natury. Perłą powiatu jest atrakcyjna turystycznie gmina Zbiczno, niemal w całości położona na terenie Pojezierza Brodnickiego i Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Uwielbiana jest przez amatorów turystyki pieszej i rowerowej, kajakarzy, grzybiarzy, a także miłośników innych form rekreacji i różnych dyscyplin sportu. Swoimi walorami krajobrazowymi i atrakcjami przyciąga gości również gmina Brodnica. Prawie połowa jej terenu znajduje się w granicach obszaru chronionego krajobrazu „Dolina Drwęcy”. Podobnie jak w gminie Zbiczno są tu rezerwaty i pomniki przyrody, będące magnesem dla miłośników natury, turystów. Przez gminę przebiegają szlaki piesze i rowerowe, w tym szlak św. Jakuba.

Brodnica będzie już ósmym przystankiem tegorocznej odsłony cyklu Garmin Iron Triathlon. Wszystko rozstrzygnie się podczas wielkiego etapu, który zostanie rozegrany 31 sierpnia w Nieporęcie. To właśnie tam poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej na poszczególnych dystansach oraz udekorujemy finisherów cyklu. Podczas wielkiego finału, kolejny raz odbędzie się konkurs pn. „Kto pierwszy, ten lepszy”, a jego zwycięzca wyjedzie z Nieporętu z SUV-em Peugeot 2008 ufundowanym przez Peugeot – Partnera Strategicznego cyklu.

Cały czas można się zapisać na zawody w Brodnicy – na wszystkie dystanse. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane