Białystok triathlonową stolicą Polski – Mistrzostwa Polski już w najbliższy weekend!

Już za niecały tydzień (18 sierpnia) Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” będzie sercem zmagań zawodników startujących w ramach finału tegorocznej edycji cyklu Elemental Tri Series! Zawody triathlonowe w Białymstoku odbędą się już po raz piąty, a po raz pierwszy stolica Podlasia będzie gospodarzem prestiżowych Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim, Mistrzostw Polski w Paratriathlonie na dystansie sprinterskim oraz Integracyjnych Mistrzostw Polski Sztafet w Paratriathlonie!

Triathloniści, którzy zmierzą się podczas Elemental Tri Series Białystok 2019, tak jak podczas wszystkich edycji cyklu, będą mieli do wyboru trzy dystanse. Na najdłuższym dystansie – olimpijskim (1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze -10 km biegu) odbędą się Mistrzostwa Polski, w ramach których rywalizować będą: zawodnicy Elity, młodzieżowcy i age-grouperzy. Elita oraz młodzieżowcy wystartują w formule z draftingiem, natomiast zawodnicy age groups będą mieli do pokonania ten sam dystans w formule bez draftingu. Na dystansie olimpijskim będą mogły rywalizować także sztafety, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie, lecz w przypadku rywalizacji sztafet nie będzie to ranga Mistrzostw Polski.

„Mistrzostwa Polski to zawsze wielkie święto triathlonu i impreza, na którą czekają sami zawodnicy, jak i kibice, którzy mogą podziwiać najlepszych zawodników w naszym kraju, Na liście startowej dystansu olimpijskiego widnieją nazwiska medalistów Mistrzostw Polski, którzy powalczą o jak najlepsze lokaty w Białymstoku. Obecność między innymi: Michała Oliwy, Tomasza Brembora, Tomasza Marcinka, Piotra Ławickiego, Tomasza Szali czy wśród kobiet: Marty Łagownik i Marii Pytel gwarantuje wysoki poziom sportowy i doskonałe emocje. Ogromnie się cieszymy, że wspólnie z miastem Białystok i Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji możemy być organizatorami tego wielkiego, sportowego wydarzenia”. – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

W ramach białostockiego triathlonu rozegrana zostanie również rywalizacja na dwóch krótszych dystansach: sprint z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprint z draftingiem (0,4 km – 10 km – 2,5 km).

W Białymstoku obok profesjonalistów i zawodników age-group wystartują również osoby z niepełnosprawnością. W tym samym czasie rozgrywane będą Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie oraz Integracyjne Mistrzostwa Polski Sztafet w Paratriathlonie na dystansie sprinterskim.

„Celem organizacji Mistrzostw Polski w Paratriathlonie jest wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach, popularyzacja aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych, a także integracja środowiska triathlonowego. W białostockiej imprezie wezmą udział paratriathloniści posiadający różne stopnie niepełnosprawności związane między innymi z zaburzeniami widzenia czy dysfunkcjami narządu ruchu”.– kończy Szołowski.

Kolejny raz odbędą się dwie imprezy biegowe towarzyszące triathlonowi: Elemental Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci na trzech dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m oraz dla dorosłych – 10K Run Series, na dystansie 10 km i trasie atestowanej przez PZLA.

Start, meta, strefa zmian i biuro zawodów zlokalizowane będą na plaży Dojlidy – ulubionym miejscu wypoczynkowym Białostoczan. Widowiskowy start zawodników odbywać się będzie z brzegu. Zawodnicy pływać będą w Zalewie Dojlidy. Trasa kolarska zostanie poprowadzona ulicami miasta, a etap biegowy przebiegać będzie, podobnie jak podczas ostatnich zawodów, wzdłuż ulicy Plażowej.

Więcej informacji na bieżąco na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://triathlonseries.pl/triathlon-bialystok/zapisz-sie/

Organizatorami zawodów są: Polski Związek Triathlonu, Urząd Miasta Białystok, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Labosport Polska.

Powiązane Artykuły

5 KOMENTARZE

 1. Panie Piatkowski po co idzie Pan do tej ekipy? Po co malować sie w tej samej farbie? Za rok mógł Pan wystartowac do fotela Prezesa ale po takiej rocznej przygodzie nikt Pana juz ie bedzie popierał!

 2. Tragedia to jest cały wyczynowy triathlon i osoby nim zarządzające. Miały być zmiany i są na gorsze oczywiście wszyscy to widzą nawet ci którzy ten zarząd wybrali, każdy narzeka ale nikt nic z tym nie zrobi. Może ktoś odważny ktoś kto ich wybrał postawi wniosek o odwołanie tego zarządu ?
  Zarząd i jego zwolennicy już się skompromitowali:
  wybrali trenera z Hiszpanii który nie robił nic poza kasowaniem pieniędzy,
  wprowadzili licencje z których zamiast dużych pieniędzy na szkolenie był drobny procent a poszła kasa na obsługę licencji – ciekawe jaka firma to obsługuje,
  rozwalili szkolenie wyczynowe oddając je w ręce Hiszpana i kolejnych asystentów, kiepskich trenerów bez doświadczenia pomysłu i strategii, ale dobrze głosujących
  teraz szukają wyjścia i co ? zatrudniają byłego prezesa Piątkowskiego (gdzie honor?) ratuj Pan choć wcześniej był wszystkim co najgorsze,
  wycieczki trener – zawodnik, tak bardzo zarzucane poprzednikom z teraz już są nawet w kategorii junior trzeba zbierać poparcie,
  sprawozdanie finansowe za zeszły rok nie zostało przedstawione w terminie, walne odwołane czyżby strach że absolutorium nie będzie – chyba nie
  po mistrzostwach na olimpijce przyda się podsumowanie ostatnich Mistrzostw Polski od młodzika do elity – no chyba że Maria Cześnik wystartuje wtedy do kategorii weteran.

 3. Takiej obsady MP chyba jeszcze nie było. Łagownik -jaka czołówka?- wystarczy spojrzeć w wyniki z ostatnich startów za granicą- pływanie -tragedia, rower- po takim pływaniu bez szans, bieg- z ostatnich zawodów na poziomie Ali Ulatowskiej- bez szalu. Szacunek jednak dla Ali , która bieg poprawiła zdecydowania. Ali nie będzie, wielka szkoda, ale nie dziwię się. Jest tam, gdzie potrafią ją prawidłowo trenować. Gdzie Cześnik ze swymi mrzonkami olimpijskimi, głupio byłoby przegrać ze średnią krajową zawodniczką. Więc lepiej nie startować. Ktoś może jeszcze wierzy w te jej opowieści z każdych zawodów, co to by nie było, gdyby………………….i co to nie będzie na kolejnych zawodach, do których trenuje. A na kolejnych zawodach znów te same opowieści. I tak się żyje z kadrowych pieniążków, które miały być przeznaczone na szkolenie młodzieży. A to szkolenie jest takie, jak widzimy w wynikach ze Sławy. Moje obawy co do sióstr Sudak potwierdzają się. Trener G8 „wykańcza” zawodników. Będziemy mogli zobaczyć Hanię- jego byłą podopieczną, po kolejnych kontuzjach. Klimas teraz bryluje, bo nikt inny nie startuje- aż mi się zaczyna rymować. Pytel, Litwin- fajne amatorki. Kochani, polski triathlon leży; może doczekamy się zebrania PZTri i sprawozdania finansowego, zobaczymy dlaczego jest tak źle, skoro miało być tak dobrze.

 4. A kto z wymienionych chłopców był szkolny w tym roku z ramiona PZTRI,lub tych nieobecnych?

  Prawda jest taka że MP nikogo już nie obchodzą i jest to wina władz związku.

 5. Kurcze ale szykuje się ściganie obecność między innymi: Michała Oliwy, Tomasza Brembora, Tomasza Marcinka, Piotra Ławickiego, Tomasza Szali czy wśród kobiet: Marty Łagownik i Marii Pytel to faktycznie szok !!! A prawda jest taka ze ścisłej czołówki kobiet Marta Łagownik tylko, nie staruje obrończyni tytułu i prawie cała szkolona kadra jak wystartuje 10 kobiet to będzie sukces !!!! U panów może na liście jest więcej osób z 15 ????? choć poziom równie amatorski jak w pro w Gdyni. Ciekawe będą te zawody oj ciekawe tylko dla kogo ?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane