Garmin Iron Triathlon po raz piąty w Ślesinie!

Ślesin w najbliższą niedzielę 4 czerwca po raz kolejny będzie gospodarzem zawodów z cyklu Garmin Iron Triathlon – jednej z najstarszych i najbardziej popularnych imprez triathlonowych w naszym kraju. Na listach startowych widnieją nazwiska setek zawodników. Nie zabraknie również najlepszych polskich triathlonistów w tym: braci Marcina i Piotra Ławickich, Macieja Bodnara, Tomasza Marcinka, Łukasza Kalaszczyńskiego, Krzysztofa Augustyniaka, Moniki Smaruj czy Eweliny Szabelskiej.

git2017 foto2

Zawody w Ślesinie są drugą imprezą tegorocznego cyklu. Świetna lokalizacja, doskonała atmosfera i wzorowa organizacja powodują, że co roku do tej miejscowości zjeżdżają setki triathlonistów, którzy do wyboru mają jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475–22,5–5,275 km). Garmin Iron Triathlon, to oprócz startu indywidualnego, również zawody sztafet. Na obu dystansach istnieje możliwość rywalizacji w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Imprezą, która towarzyszy triathlonowi są zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi mogą wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat).

git2017 Slesin_foto

Trasa tegorocznych zawodów przebiegać będzie tak jak w ubiegłym roku. Zawodnicy pływać będą w Jeziorze Ślesińskim oraz Mikorzyńskim. Następnie pojadą płaską i szybką trasą kolarską rozpoczynającą się od ulicy Żwirki i Wigury, a dalej przez miejscowości: Helenowo, Marianowo, Ostrowąż, Biskupie, Sarnowa Kolonia z powrotem do strefy zmian usytuowanej na ślesińskim Rynku. Trasa biegowa poprowdzona będzie ulicą Piaski, Krótką, Nowowiejską, Żwirki i Wigury, Wodną, a później malowniczą promenadą wzdłuż Jeziora Mikorzyńskiego, aż do nawrotu w Parku Miejskim.

W samym sercu zawodów – w Parku Miejskim usytuowane będą: biuro zawodów, strefa finishera, catering, atrakcje dla dzieci oraz strefa EXPO, w której można zapoznać się ofertą przygotowaną przez partnerów cyklu. Impreza w Ślesinie za każdym razem cieszy się ogromną popularnością również wśród kibiców, którzy dopingują sportowców na trasie, tworząc doskonałą atmosferę, co sprawia, że udział w tej imprezie to ogromna przyjemność, co podkreślają sami zawodnicy.

git2017 Slesin_foto3

Po zawodach w Ślesinie triathloniści będą mogli wziąć udział w kolejnych edycjach cyklu Garmin Iron Triathlon w zawodach w Elblągu (18 czerwca) i Stężycy (2 lipca). Finał całego tegorocznego cyklu odbędzie się 16 lipca w Płocku.

Listy startowe na triathlon w Ślesinie są już wypełnione, ale cały czas trwają zapisy na zawody biegowe dla dzieci. Aby wziąć udział w imprezie należy zgłosić się przez specjalnie przygotowany formularz na oficjalnej stronie cyklu www.irontriathlon.pl.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej zawodów: www.irontriathlon.pl oraz na profilu cyklu na Facebooku: https://www.facebook.com/irontriathlon/

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze