Garmin Iron Triathlon po raz siódmy w Ślesinie!

Kultowy Ślesin będzie drugim etapem przyszłorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Tradycja triathlonowej rywalizacji nad jeziorami: Ślesińskim i Mikorzyńskim, jest długa i niezwykle ciekawa, a frekwencja z roku na rok potwierdza fenomen tej lokalizacji. W minionym sezonie właśnie w tym miejscu odbył się pierwszy rolling start w historii cyklu Garmin Iron Triathlon. Kolejny raz w Ślesinie zawodnicy będą mieli okazję poczuć wspaniałą atmosferę wielkiego triathlonowego święta!

Garmin Iron Triathlon Ślesin 2019

Zawody w Ślesinie to już tradycja, a w sezonie 2019 triathlonowe zmagania zostaną rozegrane po raz siódmy, co jest rzadkością na skalę naszego kraju. Dzięki atrakcyjnej trasie, doskonałemu skomunikowaniu z dowolnym miejscem w kraju oraz niepowtarzalnemu klimatowi – Garmin Iron Triathlon na stałe zakorzenił się w tej wielkopolskiej miejscowości. Ponownie na linii startu staną doświadczeni zawodnicy, amatorzy triathlonu i debiutanci, którzy często wybierają Ślesin na rozpoczęcie swojej przygody z tą dyscypliną. Zawody odbędą się 9 czerwca 2019 roku. 

Każdy kolejny rok to rekord frekwencji w ramach Garmin Iron Triathlon Ślesin. Listy startowe na zawody organizowane w tej lokalizacji wypełniają się najszybciej, dlatego warto spieszyć się z zapisami! Ślesin jest rekordowy nie tylko ze względu na liczbę startujących, to także rekordy bite na trasie zawodów przez najlepszych polskich triathlonistów, między innymi Łukasza Kalaszczyńskiego, który w 2016 roku ustanowił w Ślesinie rekord na dystansie 1/4 IM 01:54:06 w całym cyklu Garmin Iron Triathlon, którego do tej pory nikomu nie udało się pobić. 

Garmin Iron Triathlon Ślesin 2019

Zawodnicy, którzy wezmą udział w Garmin Iron Triathlon Ślesin 2019 będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe – Garmin Kids. Dzieci będą miały możliwość startu w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). 

Wyścig rozpocznie się etapem pływackim poprowadzonym przez dwa niezwykle czyste i urokliwe jeziora: Ślesińskie i Mikorzyńskie, co sprawia, że Garmin Iron Triathlon Ślesin to jedyne w Polscy zawody, podczas których triathloniści przepływają przez dwa jeziora. Niezmieniona trasa kolarska poprowadzona będzie przez: Helenowo, Marianowo, Ostrowąż, Biskupie i Sarnowa Kolonia. Na zakończenie zawodnicy będą mieli do pokonania etap biegowy uliczkami Ślesina oraz promenadą nad Jeziorem Mikorzyńskim. W Ślesinie strefa zmian usytuowana jest na głównym Rynku, na którym co roku gromadzą się setki kibiców, którzy dopingują zawodników.  

Garmin Iron Triathlon Ślesin 2019

W ramach Garmin Iron Triathlon Ślesin 2019 ponownie odbędą się wewnętrzne Mistrzostwa Teamów. Aby wziąć udział w tej rywalizacji wystarczy zgłosić swój klub lub drużynę. Dzięki specjalnej klasyfikacji zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy i zawodniczki zgłoszonych klubów, którym specjalne statuetki ufunduje organizator cyklu. Drużyny będzie można zgłaszać poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl.  

W najbliższym czasie ruszają zapisy na przyszłoroczną edycję Garmin Iron Triathlon 2019. Śledźcie na bieżąco newsy na oficjalnej stronie www.irontriathlon.ploraz na profilu Garmin Iron Triathlon na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane