Garmin Iron Triathlon ponownie w Ślesinie!

Znamy lokalizację kolejnego etapu Garmin Iron Triathlon 2017, popularnego cyklu triathlonowego w Polsce. Seria od kliku lat odbywa się w pięciu miejscowościach, co nie zmieni się również w przyszłym roku. Zawodnicy mają co wyboru jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM lub 1/8 IM. Dodatkowo, na każdym dystansie będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie. Tradycyjnie imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci Garmin Kids, rozgrywane na dystansach 200 m, 500 m oraz 1000 m.

git2016 lesin_foto_1

Druga edycja przyszłorocznego Garmin Iron Triathlon obędzie się 4 czerwca 2017 r. w Ślesinie, który już po raz piąty będzie gościł triathlonistów z całej Polski. Ta niewielka, urocza miejscowość posiada dobre warunki do uprawiania triathlonu, między innymi ze względu na położenie pomiędzy dwoma jeziorami: Ślesińskim i Mikorzyńskim, gdzie odbędzie się etap pływacki. Strefa zmian wzorem ubiegłych lat zlokalizowana będzie na ślesińskim rynku, a meta oraz expo, podobnie jak w roku 2016, w parku miejskim przy plaży.

git2016 lesin_foto_4

„Zawody w Ślesinie każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród triathlonistów, co potwierdzają szybko wypełniające się listy startowe, już na wiele tygodni przed zawodami. Wpływa na to ma między innymi położenie miasta, które jest dobrze skomunikowane z resztą kraju, a także szybkie trasy i to, co najczęściej podkreślają zawodnicy – doskonała organizacja. W sezonie 2016 najlepszym zawodnikiem na ćwiartce był Łukasz Kalaszczyński, który z fenomenalnym czasem 1:54:06 ustanowił nowy rekord w historii zawodów Garmin Iron Triathlon. To tylko potwierdza, jak szybka jest ślesińska trasa” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska. „Ponadto zawody w Ślesinie są niezwykle widowiskowe, a klimat na tej imprezie tworzony przez zawodników i ich rodziny jest niesamowity” – dodał Szołowski.

git2016 lesin_foto_2

Na cykl Garmin Iron Triathlon składa się pięć imprez, które odbędą się w następujących terminach:
21.05.2017 – etap #1
04.06.2017 – etap #2 – Ślesin
18.06.2017 – etap #3
02.07.2017 – etap #4 – Stężyca
16.07.2017 – etap #5

git2016 lesin_foto_3

Jak co roku, do klasyfikacji generalnej cyklu będą liczyły się cztery najlepsze ćwiartki lub cztery najlepsze starty na dystansie 1/8 IM. Główną klasyfikacją generalną cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM i na dystansie 1/8 IM będzie „Battle of the sexes”, czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). W kategoriach wiekowych zostanie przeprowadzona standardowa klasyfikacja generalna całego cyklu wg grup wiekowych.

Zapisy na cały cykl uruchomione zostaną 14 listopada o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Właśnie rozmawiałem z moją torebką stawową – powiedziała, ze do tego czasu powinno byc ok 🙂

  2. Super, bede mogl dokonczyc partyjke szachow z NadBlogerem.
    Z innej beczki, chodza sluchy (jak powiada gluchy), ze nie bedzie Radkowa? To prawda? Byloby szkoda!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze