Garmin Iron Triathlon Ślesin 2020 po raz pierwszy z 1/2 IM!

Drugim etapem zmagań w cyklu GIT w 2020 roku będzie Ślesin. Zawody odbędą się 7 czerwca i odbędą się już po raz ósmy w tej urokliwej miejscowości! Nowością w Ślesinie będzie dodanie trzeciego dystansu 1/2 IM.

„Kontynuujemy zmianę schematu rejestracji na zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon w sezonie 2020. Po ogłoszeniu terminu etapu w Płocku i rozpoczęciu zapisów na inaugurację przyszłorocznej serii, dajemy zawodnikom możliwość zapisów na kolejny etap w Ślesinie. Zawody w tej lokalizacji zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem, a listy startowe szybko się zapełniają, bo z roku na rok przybywa chętnych do startu w Wielkopolsce. Teraz będzie możliwość zaplanowania swojego udziału w Garmin Iron Triathlon Ślesin 2020 z dużym wyprzedzeniem i zapewnienia sobie miejsca na liście startowej. Nowością w Ślesinie będzie wprowadzenie kolejnego dystansu – 1/2 IM. Dzięki nowym drogom wybudowanym w Ślesinie jesteśmy w stanie wydłużyć pętlę biegową, tak żeby rozegrać dystanse 1/8IM, 1/4IM, 1/2IM odpowiednio na 1, 2 i 4 okrążeniach”.– powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

ŚLESIN PO RAZ ÓSMY W HISTORII

Zawody w Ślesinie to bez wątpienia tradycja cyklu Garmin Iron Triathlon. W przyszłym sezonie będą ponownie drugim etapem zmagań. Ze względu na liczne walory tej lokalizacji Ślesina nie mogło zabraknąć na mapie cyklu i na triathlonowej mapie Polski! Podobnie jak w tym sezonie impreza odbędzie się w pierwszym tygodniu czerwca. To co wyróżnia te zawody, to przede wszystkim szybka trasa, wspaniała atmosfera, dobra infrastruktura, doskonałe skomunikowanie miasta, a także czyste jeziora i wspaniali kibice. Co roku Ślesin gości setki triathlonistów, zarówno tych, którzy wracają tu od lat, jak i debiutantów.

WYŚCIG NA TRZECH DYSTANSACH

Triathloniści rywalizujący w Ślesinie w 2020 roku po raz pierwszy będą mieli do wyboru aż trzy dystanse. Zawodnicy będą mogli zmierzyć się na „połówce”, czyli 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu), a także tradycyjnie na 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Starty wszystkich trzech dystansów odbędą się z brzegu w formule rolling start, czyli definitywnie żegnamy się ze startem z wody dla dystansu 1/8IM co z pewnością będzie sprzyjało lepszymi wynikami dla tych, którzy będą rywalizować na najkrótszym dystansie. Warto dodać, że Garmin Iron Triathlon w Ślesinie to zawody niepowtarzalne na skalę Polski, przede wszystkim dlatego, że jako jedyne mają etap pływacki poprowadzony przez dwa jeziora: Ślesińskie i Mikorzyńskie. Etap kolarski wiedzie po płaskiej i szybkiej trasie. W przyszłym sezonie z powodu dołączenia kolejnego dystansu, etap biegowy w Ślesinie zostanie zmodyfikowany, a pętla biegowa zostanie wydłużona. Triathloniści będą mieli do pokonania 1 pętle na dystansie 1/8IM, 2 pętle na 1/4IM i 4 pętle na 1/2IM. Oprócz triathlonu, w Ślesinie ponownie odbędą się zawody biegowe dla najmłodszych Garmin Kids, które cieszą się ogromną popularnością. Dzieci wezmą udział w zmaganiach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

GARMIN IRON TRIATHLON ŚLESIN = REKORD

Wszystkie trasy cyklu Garmin Iron Triathlon są wytyczane tak, żebyzawodnicy mieli okazję się ścigać i osiągać jak najlepsze wyniki. Trasa w Ślesinie jest wprost stworzona do bicia życiówek. Historię doskonałych wyników na ślesińskiej trasie rozpoczął w 2013 roku Adam Głogowski, który ustanowił tu rekord Polski na dystansie 1/4 IM – 01:55:20. Kolejny świetny czas zanotował tu Łukasz Kalaszczyński, który zwyciężył podczas Garmin Iron Triathlon Ślesin 2016 z czasem 01:54:06 ustanawiając rekord dystansu 1/4 IM w ramach cyklu Garmin Iron Triathlon, który nie był pobity aż do tego sezonu. Podczas tegorocznej edycji zawodów w Ślesinie Łukasz Kalaszczyński poprawił swój wynik na ćwiartce meldując się na mecie z czasem 01:52:57. Bardzo szybka trasa cały czas pozwala na „podkręcanie” wyników, nie tylko wśród profesjonalistów, amatorzy przyjeżdżają do Ślesina specjalnie po to by śrubować swoje rekordy.

MISTRZOSTWA TEAMÓW

W przyszłym roku w Ślesinie ponownie odbędą się Mistrzostwa Teamów, do których może zgłosić się każdy formalny lub nieformalny klub lub drużyna. Zostanie stworzona specjalna klasyfikacja, w której będzie można wyłonić najlepszego zawodnika i zawodniczkę danego klubu. W sezonie 2019 swoje mistrzostwa przeprowadziły kluby: Celironman, Triton Konin, Puls Tri Team i Labosport Team, a najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostali wyróżnieni specjalnymi statuetkami. Chętne kluby proszone są o kontakt z organizatorem w celu utworzenia specjalnej klasyfikacji.

WYBIERZ SWÓJ PAKIET STARTOWY

Podczas rejestracji na zawody Garmin Iron Triathlon 2020 można wybrać jeden z trzech rodzajów pakietów startowych, które różnią się zakresem świadczeń, zawartością oraz ceną. Do wyboru są pakiety: Basic, Standard i Premium. Pakiet Basic to podstawowy pakiet zawierający dużą ilość świadczeń. W drugim pakiecie „Standard” znajdą się dodatkowo: unikatowy kubek zawodów Garmin Iron Triathlon z danego etapu oraz dedykowana koszulka. W trzecim pakiecie „Premium” znajdować się będą aż trzy unikatowe gadżety: kubek, bawełniana koszulka okolicznościowa oraz szybkoschnący ręcznik. Więcej informacji: https://irontriathlon.pl/triathlon-slesin/oplaty/

GWARANCJA ZWROTU WPISOWEGO

W tym sezonie będą obowiązywały nowe zasady rejestracji na zawody Garmin Iron Triathlon. Dotyczy to zawodników, którzy skorzystają z zapisów na zawody w Ślesinie w pierwszym progu opłat. W przypadku opłacenia startu do 31 sierpnia i rezygnacji do końca października 2019, będą mieli możliwość otrzymania 100% zwrotu opłaty startowej bez podania przyczyny. Dlatego zapisując się na Garmin Iron Triathlon 2020 masz gwarancję, że znajdziesz się na liście startowej wybranego etapu, a w przypadku rozmyślenia się, złapania kontuzji, czy dowolnych innych przyczyn oddamy Twoją opłatę startową na konto, z którego została ona dokonana.

ZAPISZ SIĘ

Rejestracja na przyszłoroczne zawody Garmin Iron Triathlon Ślesin trwa na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane